UWAGA!

Nagroda za serce dla dzieci

Teresa Miłoszewska z centrum kultury Światowid, pomysłodawczyni Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych oraz organizatorka wielu imprez dla dzieci i młodzieży, została wyróżniona Odznaką „Przyjaciela Dziecka”.

- Czuję przede wszystkim satysfakcję, bo jest to nagroda przyznawana za działania te najbliższe memu sercu, czyli adresowane do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej - mówi szczęśliwa Teresa Miłoszewska.
     Teresa Miłoszewska, jako osoba niezwykle skromna, nie lubi mówić o sobie, najwięcej mówią o niej jej działania. Jest kobietą bardzo twórczą i aktywną, ma na swoim koncie m.in. dziesięciokrotną już organizację Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych i mnóstwo innych projektów, ale - jak mówi - nie to jest ważne. Istotą są dobre spotkania, na których rodzi się wspaniała, pełna akceptacji i ciepła, rodzinna atmosfera.
     To z jej inicjatywy młodzi mogą uczestniczyć w zajęciach ceramicznych, plastycznych, teatralnych, tanecznych, fotograficznych i krajoznawczych, w koncertach, spektaklach i wystawach. Integruje młodzież niepełnosprawną i pełnosprawną, walczy ze schematami, pobudza do działań środowisko wolontariuszy.
     Odznaka „Przyjaciela Dziecka” przyznana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, jest więc niezwykle miłą pochwałą jej wspaniałego działania.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama