[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nagrodzą Ośmiu Wspaniałych

 
Elbląg, Laureaci konkursu "Ośmiu Wspaniałych" z 2017 roku
Laureaci konkursu "Ośmiu Wspaniałych" z 2017 roku (fot. Anna Dembińska)

Już 25 kwietnia o godz. 10 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Bema 37 odbędzie się Gala XXI Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 wspaniałych", podczas której poznamy tych, którzy swoją postawą wyróżniają się i zasługują na uznanie.

"8 wspaniałych" to konkurs z tradycjami - jego przesłanie jest proste: wystarczy niewielu, by zmienić tak wiele. W całej Polsce samorządy nagradzają tych, którzy swoją postawą społeczną szczególnie wyróżniają się na tle swoich rówieśników. A później przychodzi czas na galę ogólnopolską.
       Laureaci konkursu swoją działalność prowadzą w szkolnych klubach, domach pomocy społecznej, schroniskach, szpitalach czy hospicjach. Uczestniczą w akcjach charytatywnych, zbiórkach żywności oraz pieniędzy dla potrzebujących.
       Samorządowy Konkurs Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” realizowany jest obecnie w 85 miastach Polski. Elbląg dołączył do niego w 1998 r. i może poszczycić się pięciokrotnie zdobytą nagrodą Ogólnopolskiego Laureata Konkursu. Po raz pierwszy tytuł ogólnopolskiego laureata w roku 2002 zdobył Krzysztof Grablewski. Po raz drugi Elbląg cieszył się w 2005 r. a tytuł zdobyła Małgorzata Pankiewicz. W 2015 roku gratulowaliśmy Piotrowi Lichockiemu, w roku 2017 - tytuł zdobył Cezary Miecielica, natomiast w ubiegłym roku – laureatem ogólnopolskim został Patryk Pieczarka.
       W tym roku w Elblągu obchodzimy już XXI Edycję Konkursu. W przeciągu tych 21 lat wiele szkół i placówek oświatowych zgłaszało swoich uczniów do konkursu. Od roku 1998r. mamy już „168 wspaniałych”. Należy jednak pamiętać, że zgłoszonych wolontariuszy było dużo więcej.
       Na jutrzejszej, uroczystej Gali dowiemy się, kto dołączy do grona Ośmiu Wspaniałych. Laureaci wezmą również udział w Ogólnopolskim Finale Konkursu, który odbędzie się w dniach 7 – 9 czerwca 2019 r. w Białogardzie. Wyjazd na Ogólnopolski Finał jest jedną z nagród ufundowaną przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego. Serdecznie zapraszamy.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama