UWAGA!

Najlepsze oświetlenie kuchni

 Najlepsze oświetlenie kuchni

Wyjątkowość kuchennej przestrzeni ciężko jest przecenić. To serce każdego domu, w którym tętni życie i spędza się wyjątkowy rodzinny czas na rozmowach, przygotowywaniu posiłków i samym jedzeniu. Oprócz tego bezsprzecznie kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna i mieć taki sposób zaplanowane oświetlenie, by można było wygodnie gotować oraz korzystać ze wszystkich sprzętów.

Z zasady lampa sufitowa https://www.strefalamp.pl/lampy-do-kuchni nie powinna wisieć w centralnym miejscu pomieszczenia lecz nad stołem, bo w tym miejscu właśnie sprawdzać się będzie najbardziej. Poza tym oświetlenie blatu czy też odpowiednie rozmieszczenie punktów może sprawić, że optycznie zmienimy kształt czy wielkość wnętrza.
      
       Doskonałe rozwiązania
       Coraz częściej kuchnia jest przestrzenią otwartą na salon, a funkcjonalnym łącznikiem staje się stół z krzesłami. Taki układ jest bardzo wygodny, ale wymaga pewnej konsekwencji stylistycznej w aranżacji całego pomieszczenia. Lampy do kuchni powinny tworzyć klimat, ale również spełniać oczekiwania. Warto w taki sposób zaplanować tę przestrzeń i wykorzystać różne źródła światła. Podstawą powinno być jasne ogólne światło, które rozjaśni całą przestrzeń, punktowe oświetlenie blatu oraz modele, które stworzą ciekawy klimat. W tym wykonaniu doskonale sprawdzają się na przykład kinkiety.
      
       Najlepsze produkty

       Poza designem warto zwrócić uwagę na to, by wybierać dedykowane to tego typu pomieszczeń lampy Aquaform https://www.strefalamp.pl/aquaform. To gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ są odporne na kontakt z wodą a z drugiej strony uniemożliwiają oparzenia się. To szczególnie istotne przy montażu oświetlenia punktowego nad blatem. W zależności od układu kuchni już na etapie projektowania powinniśmy zaplanować odpowiednie oświetlenie. Koniecznie trzeba doświetlić miejsca robocze takie jak blatu, wyspę czy też zlewozmywak. Innym ważnym elementem będzie oczywiście stół przy którym jemy. Poza konkretnymi miejscami oświetlenie kuchni musi mieć taką moc i rodzaj, by spełniać swoje zadanie. Zbyt ostre światło może męczyć wzrok i sprawiać, że wnętrze będzie wyglądać chłodno, natomiast zbyt słabe sprawi, że będzie nam się ciężko pracować. Jak wspominaliśmy w zamkniętej kuchni lub tej otwartej na salon warto zainwestować w odpowiedniej jakości lampę nad stołem. Może to być jedno duże źródło światła lub też bardzo modne punkty świetlne na sznurkach różnej długości lub też w różnych kolorach. Powinna ona w pewien sposób stylistycznie nawiązywać zarówno do kuchni, jak i do salonu, by tworzyć jedną konsekwentną aranżację.
      
                                                                            ------ materiał płatny ------

      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie