UWAGA!

Najpierw kwesta, potem paczki

 Elbląg, Kazimierz Stańczyk z puszką PCK
Kazimierz Stańczyk z puszką PCK (fot. SM)

W Elblągu kwestują wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża. To kolejna akcja elbląskiego oddziału PCK, dzięki której najbardziej potrzebujące osoby otrzymają paczki pod choinkę.

- Tę akcję prowadzimy „od zawsze”. Nasi wolontariusze zbierają pieniądze do puszek podczas kwesty na ulicach. Zebrane środki przeznaczymy na zakup żywności dla ubogich mieszkańców Elbląga. Pod choinkę dostaną żywnościowe paczki – wyjaśnia Kazimierz Stańczyk, wiceprezes elbląskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.
       Od rana młodzi wolontariusze z elbląskich szkół wędrują po mieście z charakterystycznymi czerwonymi puszkami, licząc na dobre serce mieszkańców Elbląga. Tylko dziś wyruszyło 18 grup.
       - Szacuję, że od poniedziałku pieniądze zbierało około 200 wolontariuszy. Jeszcze nie wiadomo, ile dokładnie środków udało nam się zebrać w tym roku, ale z pierwszych przymiarek wynika, że nie jest źle. Chociaż zawsze mogłoby być lepiej – mówi Kazimierz Stańczyk.
       PCK corocznie przygotowuje około 100 paczek. Listę potrzebujących otrzymujemy z MOPS. Osoby ubogie również sami zgłaszają się do nas – wyjaśnia wiceprezes elbląskiego PCK.
       Jeżeli ktoś chciałby wspomóc elbląski oddział PCK w tej szlachetnej akcji, to dziś ma ostatnią szansę. Wolontariusze zakończą kwestę dziś po południu. Można ich spotkać na ulicach niemal w całym Elblągu.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • za te pączki całuję w rączki, za ciasteczka w usteczka, . .. .a za zupe to w. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  yeedsh(2017-12-08)
 • Najpierw trzeba u mnie w pracy na OGRODACH przyjść po zezwolenie administracji obiektu a potem zbierać pieniążki. Nie na odwrót, zrozumiano?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Pumpernikiel(2017-12-08)
 • Zawsze byłam za takimi akcjami i wrzucałam chętnie coś do puszki ale od dzisiaj chyba przestane. Przez zachowanie młodzieży trzymającej owe puszki pod Carrefourem, czy ktoś to kontroluje?
 • Popieram przedmówcę. po prostu chamstwo!!!!! Wymuszanie a nie kwestowanie! Bez nadzoru chodzą i widać efekty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  LadyinPrussia(2017-12-08)
 • Pod Carrefour email bez zezwolenia nie mają prawa zbierać kasy, bez zezwolenia dyrekcji. To teren prywatny.
 • zależy w jakiej odległości to robią
 • Idzcie do Szydło i " zdemisjonowanego" rządu który dostanie krociowe odprawy, aby jutro wrócić do żłobu i dostać więcej za wierność. ..
 • Jaka tam kwesta? W polskim języku znane jest żebractwo a nie kwesta. Nie unikać prawdy, odwagi trzeba, odwagi. To tak jak wolontariat. .. Po prostu praca za darmo. Pomagać innym to piękne i religijne. Za czasów Jezusa podatki były maleńkie. Na rok to jedna dniówka, dzień pracy oddawałeś państwu a reszta twoja. Dlatego datki były mile widziane bo Państwo nie miało. Teraz na podatki pracujesz go września lub października i reszta twoja. Pomyśl, wyciągnij wnioski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  IzaakBlumenbauer(2017-12-09)
Reklama