UWAGA!

Napisali, jak widzą swoich przyjaciół

„(...)Nie zobaczę was oczami, Tylko swym dotykiem. Tak jak kartkę nasyconą mymi łzami I małymi kropeczkami” – to fragment jednego z wierszy nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie literackim dla dzieci niewidzących pn. „Mój przyjaciel". Dziesięcioro finalistów z Łodzi i Krakowa przyjedzie 26 października do naszego miasta, by tu wspólnie bawić się, brać udział w warsztatach literackich, muzycznych i ceramicznych oraz by uczestniczyć w wyjątkowym pokazie filmu „Shrek III”.

Ogólnopolski konkurs literacki pn. „Mój przyjaciel" ogłosiło elbląskie centrum kultury Światowid. Dzieci i młodzież niewidząca miała opisać swojego przyjaciela. Nagrodą dla młodych pisarzy i poetów jest udział w programie „Cała naprzód ku nowej przygodzie..."(26-28 października), który przeprowadzony zostanie w Elblągu.
     Jury wyłoniło finałową dziesiątkę. Autorem przytoczonego na początku fragmentu wiersza jest 12-letni Adrian Wesołowski z Łodzi. Podczas pobytu w Elblągu towarzyszyć mu będą: Mateusz Dąbrowski, Wiktor Sucharzewski, Magdalena Cybul, Marta Ziętara, Justyna Jóźwik, Linda Rojewska (wszyscy pochodzą z Łodzi) oraz M. Cyganik, Bartosz Godzwon i Monika Mroczek z Krakowa.
     - Oczywiście, w programie aktywny udział wezmą również dzieci niewidzące z Elbląga – dodaje Justyna Kozłowska-Dyrla, kierownik Wirtualnego Centrum Kultury e-Światowid. - Tym oto sposobem każdy region Polski - północ, centrum, południe - reprezentowany będzie przez silną grupę miłośników literatury.
     Od 26 do 28 października laureaci konkursu „Mój przyjaciel” będą w elbląskim Światowidzie uczestniczyć w warsztatach literackich, muzycznych, ceramicznych, zabawach i grach integracyjnych. Wybiorą się również nad morze i wysłuchają koncertu folkowego. Zwycięskie utwory literackie zostaną nagrane w profesjonalnym studiu radiowym.
     Wreszcie na zakończenie spotkań w niedzielę 28 października będą uczestniczyć w wyjątkowym pokazie filmu „Shrek III”. Film będzie audiodeskrybowany nowoczesną techniką umożliwiającą osobom niewidzącym kontakt ze sztukami audiowizualnymi.
     Projekt dla dzieci niewidzących „Cała naprzód ku nowej przygodzie” zrealizowano w ramach Programu operacyjnego „Promocja czytelnictwa” ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama