UWAGA!

Nareszcie weekend

Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to przez pięć dłuuuugich, roboczych dni ... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu.

Ferie niemal na półmetku. Zima, póki co, trzyma się mocno - według prognozy pogody w weekend bardzo mroźno: od - 8°C w dzień, do - 14°C w nocy. W nadchodzącym tygodniu nastąpi ocieplnie, możliwe nawet opady deszczu, a to oznacza pogorszenie warunków do uprawiania sportów zimowych.
       Korzystajcie zatem z przychylnej aury i w ten weekend koniecznie zakosztujcie białego szaleństwa - na nartach, sankach, oponach... na czym i gdzie się da. Może to być profesjonalnie przygotowana Góra Chrobrego, ale wystarczające mogą okazać się także swojskie osiedlowe i parkowe pagórki. Ważne by wyjść z domu i skorzystać z uroków zimy.
       Ale jeśli zima nie jest waszą ulubioną porą roku, a mróz oraz śnieg to raczej powód do pozostanie w domu lub poszukiwania ogrzanych i ciepłych miejsc - też znajdzie się jakaś ciekawa weekendowa propozycja.
      
       Co powiecie na ferie z filmem w bibliotece? Dzieci spędzające ferie w mieście dziś (25 stycznia) oraz w sobotę o godz. 15 Biblioteka Elbląska zaprasza do Sali Audiowizualnej na pokaz filmu „Nocturna”, który opowiada historię Tima – chłopca z sierocińca.
       Dwie godziny później na Scenie Na Piętrze w  CSE Światowid możecie być świadkami śledztwa prowadzonego w związku z tajemniczym zniknięciem. „Tajemnicze zniknięcie” to detektywistyczny spektakl, który zrodził się w ciągu pięciodniowych feryjnych warsztatów teatralnych.
        
       Elbląski teatr też ma interesującą propozycję na weekend - w piątek, sobotę i niedzielę szansa na obejrzenie (bardziej nawet posłuchanie) spektaklu „A-na-was spłyną obłoki”, na który składają się piosenki Marka Grechuty w nowych aranżacjach i we wspaniałej interpretacji elbląskich aktorów.
      
       A w kinach kolejne premiery - sprawdź u nas jakie. Ponadto na okoliczność ferii kino Światowid przygotowało dopołudniowe seanse, w trakcie których świetnie bawić się będą zarówno dzieci, jak i dorośli. Również Multikino zaprasza na seanse w ferie i do udziału w konkursie plastycznym.
      
       O trwającym karnawale przypomina Elbląska Orkiestra Kameralna, która zaprasza w sobotę o godz. 19 na doroczny Koncert karnawałowy. W niecodziennym programie znajdą się między innymi utwory światowych gwiazd, takich jak: George Gershwin (Amerykanin w Paryżu), Marilyn Monroe (I wonna be, Diamonds) czy Frank Sinatra (New York, New York, Love and Marriage).
      
       Jak zawsze w piątek dowiecie się u nas jak zapowiada się Sportowy weekend i jakich emocji dostarczą wam w nadchodzących dniach elbląskie drużyny. Pamiętajcie również o sportowych propozycjach na ferie - do wyboru m.in.  lodowisko, basen, tenis stołowy, judo.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
       Redakcja portElu życzy wszystkim Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu, a korzystającym z ferii udanego wypoczynku i wielu wrażeń.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama