UWAGA!

Nareszcie weekend

2014-06-13
Aktualizowany 2014-06-13 12:00
Elbląg, Nareszcie weekend

Każdy z nas czekał na to pięć dłuuuugich dni roboczych... Nareszcie nadchodzi! Już za kilka godzin weekend. Radość, ale i dylemat - co zrobić z wolnym czasem? PortEl.pl w każdy piątek przedstawia Czytelnikom możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia weekendu w Elblągu.

Weekend pogodowo rozpoczyna się znowu mokro i nieciekawie - dziś częściowo słonecznie i burze z piorunami, w sobotę 14 st. C i znowu burze z piorunami, niedziela pochmurna i nieco cieplejsza.
      
       Dziś (piątek, 13 czerwca) w parku Bażantarnia po raz kolejny odbędzie się organizowany przez Przedszkole nr 15 Dzień Rodziny. Od godz. 16 w muszli koncertowej odbywać się będą występy artystyczne przedszkolaków. Możecie się przyłączyć. Oby pogoda im dopisała.
       Kolejne wydarzenie dzisiejszego dnia już pod dachem. Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej na Osiedlu Zawada zaprasza  o godz. 18.00 na wernisaż malarstwa elblążanki Lucyny Niepokorowicz pt. „Tam, gdzie droga prowadzi”. Godzinę później w Krużganku Galerii EL pokaz zdjęć i spotkanie z Tomaszem Sikorskim, dokumentalistą V Biennale Form Przestrzennych "Kinolaboratorium", odbywającego się w Galerii EL w 1973 r. Prezentowany zbiór około 300 czarno-białych fotografii ukazuje przygotowania do V BFP w roku 1972 i unikalne, często pionierskie działania artystów. Warto zobaczyć!
      
       W sobotę i niedzielę (14-15 czerwca) Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na ostatni weekend z wystawą Interaktywny Plac Zabaw. W tych dniach wstęp do Galerii EL tylko 2 złote. To okazja dla tych najmłodszych, którzy jeszcze nie mieli okazji pobawić się na wystawie, jak i dla tych, którzy ją dobrze znają lecz czują niedosyt w zabawie. Wystawa jest czynna do 18 czerwca, więc to ostatni moment by poznać ją bliżej.
       Z kolei Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na 19. Elbląskie Dni Muzyki Dawnej. Koncerty plenerowe odbędą się na ul. Stary Rynek, natomiast koncert Galowy w Ratuszu Staromiejskim. Polecamy!
       W niedzielę rozpoczyna się też kilkudniowy cykl imprez zorganizowanych przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej pod hasłem „777 kroków po Elblągu – spotkanie z historią i muzyką”. W programie koncerty i zwiedzanie elbląskiej starówki z przewodnikiem.
       Możecie też w weekend wybrać się do Fromborka, gdzie w ogrodach kanonicznych i na Wzgórzu Katedralnym odbędzie się impreza plenerowa V Warmińskie Spotkania z Historią, widowisko historyczne i finisaż wystawy „Mors ianua vitae. Chrześcijańskie obyczaje pogrzebowe”.
      
       W sobotę z okazji Międzynarodowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych o godz. 12  w okolicach fontanny przy ul. 1 Maja spotykają się elbląskie miłośniczki robótek ręcznych. W zeszłym roku zrobiły szalik dla Piekarczyka, w tym roku będą ubierać żabę. Zapraszają wszystkich bez względu na płeć, wiek i umiejętności do wspólnego dziergania.
       Po południu (o godz. 16) po raz ostatni przed wakacjami można wspólnie pouczyć się tańczyć ze swoją pociechą. Centrum Tańca Promyk zaprasza na zajęcia z cyklu Mamo, tato zatańcz ze mną!
       Sobotni wieczór tradycyjnie z propozycją muzyczną. W związku z odwołanym koncertem grupy Rezerwat, szczęśliwym zbiegiem okoliczności, udało się doprowadzić do występu innego stylistycznie, ale wielce już zasłużonego i bez dwóch zdań rewelacyjnego zespołu Boogie Boys. BB zasłużenie zbierający laury na najlepszych festiwalach bluesowych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych dadzą popis niezwykle energetycznego grania w sobotę, 14 czerwca w klubie Mjazzga.
      
       W sobotę o godz. 14.30 ruszy sztafeta miłośników pływania - na jednym torze, przez 24 godziny elblążanie będą walczyć o dwa nowe rekordy: dystansu - 73350 m i frekwencji: 138 osób. Wystarczy zadzwonić pod nr 55 64 333 55 lub 603717234 zadeklarować czas płynięcia i wpisać się w grafik. Dołącz do 24h Sztafety Pływackiej!
       Po południu (o godz. 17) na Starym Mieście odbędzie się ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata. Blisko pół tysiąca zawodników i zawodniczek z 20 krajów m.in. z Polski, Rosji, Ukrainy, Anglii, ale i z Japonii, Egiptu, Iranu czy Maroka walczyć będzie o medale podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej na Siedząco, które już w niedzielę (15 czerwca) rozpoczną się w Elblągu. Wstęp na wszystkie mecze mistrzostw jest bezpłatny.
       W niedzielę Międzyszkolny Klub Sportowy „Truso” w Elblągu zaprasza  do Lasu Komunalnego Bażantarnia na biegi przełajowe w ramach Siódemkowych Biegów Przełajowych (czwarty bieg cyklu) oraz XIII Grand Prix Elbląga w Biegach Przełajowych (szósty bieg cyklu).
       Zwolennicy maszerowania też będą mieli okazję ruszyć na trasę - o godz. 13.00 już po raz drugi organizatorzy zapraszają wszystkich „małych i dużych” do Bażantarni na wspólny marsz Nordic Walking. Dla każdego uczestnika: pakiet startowy (T-shirt, butelka wody + baton pełen energii), pyszny dwudaniowy posiłek z deserem w ramach pikniku i szansa na wygranie atrakcyjnych nagród rzeczowych. A zatem nie pozostaje nic innego, niż łapać kijki w dłonie i ruszać w teren!
      
       Lubicie filmy? U nas sprawdzicie premiery i repertuary kinowe. A jeśli szczęście Wam sprzyja - wygracie bilety do kina w naszych konkursach.
       Wolicie teatr? Dziś o godz. 18 w Teatrze im. Aleksandra Sewruka farsa "O co biega?" - klasyka angielskiego humoru, zapętlenie dwuznacznych sytuacji, niejednoznacznych dialogów, niekoniecznie bystrych bohaterów i nieprawdopodobnych perypetii. W niedzielę natomiast o godz. 18 Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji.
      
       Wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie, macie nietypowy pomysł na weekend? Piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
Redakcja portEl.pl życzy Czytelnikom dobrze spędzonego weekendu.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama