UWAGA!

Nauczyć ratować

„Ratujemy i uczymy ratować” - pod takich hasłem Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadza program nauki pierwszej pomocy. Tej idei będzie poświęcony XV Finał WOŚP w elbląskim Multikinie.

W dniu finału, 14 stycznia od godziny 12 do 18 Harcerska Grupa Ratownicza „Vamos”, Fundacja WOŚP i Multikino zapraszają na bezpłatne warsztaty z pierwszej pomocy.
     - Praktyczne szkolenia w kilkuosobowych grupach będą przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych - informuje Mariusz Gągalski, instruktor Programu „Ratujemy i uczymy ratować”, szef „Vamosu”. - Instruktorzy z Pokojowego Patrolu z Elbląga i Warszawy pokażą zainteresowanym, co to jest automatyczny defibrylator, nauczą, jak poprawnie wezwać pomoc, jak ułożyć osobę nieprzytomną i jak przeprowadzić resuscytację.
     Jak zapewniają organizatorzy, każdy będzie miał okazję sprawdzenia umiejętności na fantomie.
     - Naprawdę warto uczyć udzielania pierwszej pomocy najmłodszych - przekonuje Ryszard Krasuń, instruktor programu. - Dzieci szybciej niż dorośli chłoną wiedzę i łatwiej jest im oswoić się z pewnymi zachowaniami, które mogą stać się dobrym nawykiem - mówi instruktor. - Dlatego też Program „Ratujemy...” skierowany jest głównie do nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, którzy, oprócz szkoleń, otrzymają także materiały dydaktyczne i sprzęt do ćwiczeń. Podczas XV Finału WOŚP elbląscy nauczyciele będą mogli wypełnić ankietę i dowiedzieć się szczegółów na temat szkoleń.
     Finał w Multikinie to także licytacja wartościowych gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, m.in.: apteczek samochodowych, medali, koszulek, kubków.
     
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama