UWAGA!

Nauczyciele z „czternastki” na scenie…

 
Elbląg, Nauczyciele z „czternastki” na scenie…
fot. nadesłana

Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele SP nr 14 stanęli na scenie Teatru Dramatycznego, aby zaprezentować inscenizację znanej wszystkim bajki pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie, które odbyło się wczoraj (3 czerwca), skierowane było do dzieci z miejskich przedszkoli oraz uczniów oddziałów przedszkolnych SP nr 14.

Mimo że aktorom oczekującym za kulisami na przedstawienie towarzyszyła trema, występ okazał się sukcesem. Najmłodsi widzowie docenili nauczycieli, którzy pokazali się szerokiej publiczności w nietypowych dla siebie rolach i strojach, na tle bajkowej scenografii.
       Pojawiające się kolejno na scenie postacie, dzieci witały gromkimi brawami, a humorystyczne kwestie- wybuchami śmiechu.
       Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Dorotę Burdynowicz. W skład obsady weszli: Monika Fabisiak - Kopciuszek, Krzysztof Wojterski- Książę, Joanna Grondecka- Macocha, Beata Kuczuro- Waszak i Joanna Walas- Córki Macochy, Jolanta Sielaff- Herold i Strażnik, Katarzyna Witkowska- Mieszczanin, Danuta Posacka- Sklepikarz, Marta Wilk- Dobra Wróżka, Łukasz Pacer- Ochmistrz, Kazimiera Pierzyńska- Czujwid i Ewa Grynfelder- Damy Dworu, Beata Mazurowska- Narrator.
       Na wychodzące z teatru dzieci czekała słodka niespodzianka.
       To wspaniałe wydarzenie przeszło już do historii, ale pozostały po nim miłe wspomnienia i nadzieja, że za rok będzie można obejrzeć następną bajkę.
       Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektora Teatru Dramatycznego im. A. Sewruka w Elblągu - pana Mirosława Siedlera. Dzięki jego uprzejmości możliwa była realizacja pomysłu Grona Pedagogicznego SP 14 w Elblągu na zorganizowanie dla maluchów innego niż dotąd Dnia Dziecka. Niezwykle miłe było także bardzo życzliwe nastawienie wszystkich pracowników teatru do pomysłu nauczycieli z ,,czternastki” i do dzieci, które były niezwykle wdzięczną publicznością.
      
Grono Pedagogiczne SP nr 14 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama