UWAGA!

Teraz ja - Nie masz co robić w wolnym czasie?

Wielu młodym ludziom trudno jest znaleźć sposób na spędzenie wolnego czasu. Okazuje się jednak, że jest bardzo dużo możliwości stojących przed człowiekiem, tylko trzeba mieć chęci. Zostań wolontariuszem!

W dzisiejszych czasach popularna jest opinia o młodych ludziach, że jedyne, co robią, to siedzą pod blokiem i piją piwo. Jest to po części prawda, ponieważ takie zachowania są udziałem coraz większej liczby osób. Ich powodem może być brak chęci do robienia rzeczy bardziej konstruktywnych, ale też braku pomysłów. Tu należy postawić pytanie, czy są możliwości na takie działania? Otóż są i trzeba to sobie uświadomić.
     Istnieją w Elblągu grupy młodzieży, które działają w wolontariacie np. przy Fundacji Elbląg. Swoimi działaniami pomagają ludziom, nie czerpiąc z tego korzyści finansowych, za to mają ogromną satysfakcję, pomagając bliźnim. Przez taką pomoc człowiek może poczuć się bardziej dowartościowany i ma wrażenie, że jest potrzebny.
     Jest wiele sposobów, aby być wolontariuszem. Można pracować jako wolontariusz chociażby w hospicjum i pomagać ludziom nieuleczalnie chorym. Praca ta może przynieść naprawdę wiele satysfakcji. Trzeba zrozumieć, że dając coś innym, stajemy się lepszymi ludźmi. Pomoc nie musi być bezpośrednia, ponieważ można np. organizować zbiórki pieniędzy (na przykład Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy) dla ludzi chorych, czy zbieranie żywności dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
     Taką organizacją, która opiekuje się osobami ubogimi czy bezdomnymi, jest Caritas Diecezji Elbląskiej, która została utworzona w 1992 roku przez Biskupa Elbląskiego. Celem Caritas jest szerzenie chrześcijańskich zasad, idei i posługi charytatywnej i humanitarnej.
     To tylko namiastka z tego, jak można działać na rzecz innych, ale pokazuje, że jednak można i warto pomagać osobom, które rzeczywiście potrzebują naszej pomocy.
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 35
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.6 26 6

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Myślę, że jednak nie każdy jest w stanie brać udział w wolontariacie. To jest raczej rzecz dla ludzi bardziej otwartych. .. Czekamy na dalsze propozycje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Co_tu_robić(2007-10-31)
 • Wśród organizacji warto jest wymienić TPG. Zapraszam do zapoznania się z naszą stroną:
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  www.tpg.org.pl(2007-10-31)
 • Tak Caritas jest organizacja iscie charytatywna, jak robilo zbiorki po katastrofie w katowicach kiedy sie hala zawalila, polowa pieniedzy znikla i ludzie do tej pory nie zobaczyli ani grosza, za to zorganizowali 2 wycieczki, na ktorych polowa pieniedzy sie rozeszla jak powietrze. Wcale sie nie dziwie ludziom ze nie chca pracowac w wolontariacie gdzie czesto za nawal pracy i godziny poswiecone nie uslysza nawet dziekuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Byly Wolontariusz(2007-11-01)
 • Ps. ciekawe czy pan autor udziela sie jako wolontariusz - szczerze watpie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Byly Wolontariusz(2007-11-01)
 • Były Wolontariusz wiadomo już dlaczego jest byłym, bo nie ma pozytywnego podejścia do ludzi. A niby dlaczego autor nie jest wolontariuszem ?? A nawet jesli nie jes to jakie to ma znaczenie. On tylko daje propozycje spedzania wolnego czasu, a nie mowi o tym, żeby to z Niego brać przykład ło matko
 • Twierdzenie typu "nie każdy może brać udział w wolontariacie, bo nie jest zbyt otwarty" jest wg. mnie śmieszne. Wolontariat takiego lub innego rodzaju, mógłby nauczyć wielu młodych ludzi właściwego zorganizowania swojego czasu - to prawda, mało rzeczy się dzieje- oraz tej w. w otwartości. Gratulacje takim wolontariatom; oby tak dalej!
Reklama