UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niemy protest przeciwko ZUS

 
Elbląg, Taki samochód zaparkował dziś pod elbląskim oddziałem ZUS
Taki samochód zaparkował dziś pod elbląskim oddziałem ZUS (fot. Sebastian Malicki)

Hasła wyrażające sprzeciw wobec działań Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w sprawie młodych matek mogli dziś (8 stycznia) przeczytać elblążanie pod lokalnym oddziałem tej instytucji przy ul. Teatralnej. To część ogólnopolskiego „niemego protestu” kobiet prowadzących własne firmy.

„PiS nakazuje, ZUS matki prześladuje”, „Nie dla nękania przez ZUS”, „ZUS zabija małe firmy, poczucie bezpieczeństwa, wiarę w praworządność” - takie hasła mogli dziś (8 stycznia) przeczytać klienci elbląskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To fragment ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ruch Społeczny Kobiety na Działalności Gospodarczej kontra ZUS.

Napisy pod elbląskim oddziałem są przyklejone do zaparkowanego samochodu. Protestujące chciały rozwiesić więcej transparentów bezpośrednio przed siedzibą ZUS-u, ale zostały one zdjęte (prawdopodobnie na polecenie pracowników ZUS-u).

O co chodzi? Ruch Społeczny Kobiety na Działalności Gospodarczej kontra ZUS zrzesza kobiety z całej Polski, które prowadzą własne firmy i czują się pokrzywdzone przez ZUS. Głównie chodzi o młode matki, którym urzędnicy ZUS kwestionują wysokość świadczeń. Dziś w całej Polsce Ruch zorganizował protest, mający zwrócić uwagę na problemy młodych matek z ZUS-em.Zdaniem protestujących urzędnicy ZUS kwestionują m. in. wysokość zasiłku macierzyńskiego, domagają się zwrotu nienależnie pobranych świadczeń. Kolejnym etapem ma być marcowa pikieta pod Kancelarią Premiera w Warszawie.

Podobne do elbląskiego protesty odbyły się m.in. w Kielcach, Ostródzie, Oświęcimiu, Toruniu, Krośnie, Rzeszowie, Legnicy i Białej Podlaskiej.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama