UWAGA!

Nierobbersi na Tall Ships w Szczecinie

 Elbląg, Nierobbersi na Tall Ships w Szczecinie
fot. Weronika Arkabus

W dniach 12-15 czerwca w Szczecinie odbyło się zakończenie The Baltic Tall Ships Regatta 2015. Ponad 500 kilometrowa trasa regat wiodła z Kłajpedy do Szczecina. Na Wałach Chrobrego cumowały takie jednostki jak Dar Młodzieży, Fryderyk Chopin, Kapitan Borchardt, Zawisza Czarny, Generał Zaruski, rosyjskie Shtandart i Sedov. Jean de la Lune z Wielkiej Brytanii oraz Brabander z Litwy oraz wiele innych. 

Oprócz atrakcji zwiedzania jednostek, parad załóg „poczuć wiatr w żaglach” można było również śpiewając szanty, słuchając „morskich opowieści” na jednej ze scen na wyspie Łasztownia .
       Elbląscy Nierobbersi na zaproszenie Organizatorów uczestniczyli w cyklu koncertów szantowych Zespół zaprezentował się w towarzystwie najlepszych grup sceny pieśni morza takich jak Formacja, EKT Gdynia, Tonam i Synowie , Perły i Łotry czy Klang .
       Ideą tegorocznego zlotu był „sal training” czyli czyli edukacja i wychowanie młodych ludzi pod żaglami na pokładach wielkich jednostek , zgodnie z przepisami STI połowę załogi na każdej jednostce stanowiła młodzież od 15 do 25 roku życia .
       Po zakończeniu oficjalnych występów na scenie na zaproszenie Kapitana Waldemara Mieczkowskiego zespół przeniósł się na pokład Zawiszy Czarnego by wspólnie z Kapitanem i rozśpiewaną załogą w pełni poczuć klimat starych żaglowców. 
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama