UWAGA!

Niespodzianki dla przyszłych mam

2008-09-30
09:25

28 września w Centrum Kultury „Światowid” odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Mamusie na Maxa”. Przyszłe mamy wysłuchały koncertu fortepianowego Marty Osowskiej – Utrysko, która następnie akompaniowała Dorocie Leszczyńskiej oraz wzięły udział w pierwszej sesji fotograficznej. Kolejne spotkanie odbędzie się już 3 października. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

„Mamusie na maxa” to cykl spotkań zrealizowanych z myślą o Tobie, przyszła mamo!!!! Masz huśtawkę nastrojów? Obawiasz się zmiany swojego wyglądu w ciąży? Czujesz strach, że nie dasz sobie rady jako matka? Twój partner Cię nie rozumie? Przyjdź do nas, sprawimy, że będziesz czuła się wspaniale! Nasz projekt to atrakcyjna, nowoczesna, oferta artystyczna, edukacyjna i terapeutyczna dla przyszłych mam. To możliwość do swobodnego dzielenia się swoimi emocjami z innymi kobietami oraz swymi życiowymi partnerami!
     Organizatorzy oferują bezpłatnie:
     - przegląd filmowy w kinie Światowid „Będziemy mieli dziecko”
     - warsztaty masażu (dla kobiet w ciąży i ich partnerów);
     - zajęcia plastyczne;
     - sesję fotograficzną pn. „Oczekiwanie - pierwsza lekcja miłości” - spotkanie z fotografem i wizażystką oraz sesja fotograficzna;
     - seminarium „W oczekiwaniu na dziecko - problemy i potrzeby przyszłych matek”.
     Podczas ostatniego spotkania przyszłe mamy wzięły udział w koncercie fortepianowym Marty Osowskiej – Utrysko oraz pierwszej sesji fotograficznej.
     - Ten koncert był bardzo klimatyczny. Nastrój stworzony w sali, świece spowodowały, że bardzo się uspokoiłam. W ciągu dnia człowiek ciągle gdzieś pędzi i nie ma czasu na relaks. To spotkanie pozwoliło mi się naprawdę odprężyć – mówi jedna z uczestniczek projektu.
     A już teraz zapraszamy przyszłe mamy do udziału w następnych spotkaniach, które są bezpłatne.
     Harmonogram kolejnych spotkań:
     3 października godz. 18.00 projekcja filmu „JEDWABNA OPOWIEŚĆ”
     17 października godz. 18.00 warsztat plastyczny „OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO” - ceramika
     18 października godz. 14.00 nauka masażu relaksacyjnego oraz sesja fotograficzna z udziałem wizażystki
     24 października godz. 18.00 warsztat plastyczny „OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO” - ceramika
     7 listopada godz. 18.00 projekcja filmu „JUNO”
     22 listopada godz. 13.00 warsztat plastyczny „OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO” – witraż
     29 listopada godz. 14.00 seminarium „W OCZEKIWANIU NA DZIECKO – PROBLEMY I POTRZEBY PRZYSZŁYCH MATEK” oraz wernisaż wystawy „OCZEKIWANIE – PIERWSZA LEKCJA MIŁOŚCI”.

 


     - W charakterze prelegentów wystąpią: ginekolog – położnik, psycholog, dziennikarz czasopisma o tematyce związanej z macierzyństwem oraz przedstawiciel organizacji pozarządowej działającej na rzecz kobiet. Prelekcje wygłoszą również Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert oraz Prezes Stowarzyszenia Jantar Antoni Czyżyk – mówi Aleksandra Bednarczuk koordynator projektu.
     Zapisy prowadzą: Aleksandra Dworzyńska pod numerem tel. (055) 611-20-56, 50 fax (055) 611-20-60, email:aleksandra.dworzynska@swiatowid.elblag.pl oraz Aleksandra Bednarczuk pod numerem tel. 055 611 20 59, email: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
     Patronat honorowy nad projektem objęła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Projekt finansowany jest ze środków Grupy AXA w ramach programu "AXA - Wspieramy mamy".

Monika Stando
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama