UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński @Student - To nie jest przypuszczenie, tylko wynik długoletnich badań naukowych prowadzonych na całym świecie, z których wniosek jest właśnie taki - im większy dostęp do broni w kraju/regionie, tym wskaźnik zabójstw z jej użyciem oraz poważnych przestępstw z jej użyciem jest wyższy. Chodzi po prostu o jej dostępność dla świata przestępczego i okazyjnych szaleńców. Powtarza Pan niestety wyświechtane argumenty hoplofanów (to nie inwektywa, to termin określający zwolenników posiadania broni;) o siekierach, kijach, samochodach etc. , również powiela nieprawdziwe informacje o broni czarnoprochowej (nie dalej jak kilka m-cy temu na południu Polski doszło do napadu i zabójstwa właśnie z jej użyciem). Nie ma tu miejsca by wszystko to komentować [jeśli Pana interesuje temat szerzej, to kolega-strzelec popełnił jakiś czas temu spory art. nafaszerowany statystykami, chyba GW go druknęła - tyt. "Strzelić, zabić. To takie proste, że strach się bać"], ale powiem krótko - są ważniejsze wydatki publiczne, niż kolejna strzelnica dla domorosłych strażników Teksasu i piszę to jako strzelec i umiarkowany fan strzelectwa, który jednak bawi się tak, jak ma czas, wyłącznie za swoje. Cieszę się, że się zgadzamy, iż jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto i również pozdrawiam:)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    11
    RobertKoliński(2018-09-11)
  • Jakich badań? W Teksasie jest pełno broni a jest tam znacznie mniej zabojstw niż w Stanach USA, w których dostęp do broni jest ograniczany. Człowiek ma prawo do obrony przed bandytami, bo takowi jak zechcą to zawsze się wyposażą w broń palną, natomiast normalnym uczciwym ludziom odmawia się prawa do obrony, Szwajcaria jest cała uzbrojona i dlatego nikt jej nigdy nie zaatakował. W USA natomiast prywatne osoby posiadają w swoich rękach około tysiąca czołgów, które mogą być w pełni uzbrojone i jakoś nie ma pancernych bitew na ulicach. Nawet Brad Pitt ma swój czołg.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    2
    Gienek (2018-09-11)
  • Chodziło mi o ogół zabójstw, logiczne, że jak broń jest dostępna to jest więcej przestepstw z jej użyciem, wychodzę z założenia, że jeśli będzie taka potrzeba to rynek to zweryfikuje i prywatny przedsiębiorca otworzy strzelnice dla własnego zarobku. Wyborcza jeśli już czytam to przesypuje te informacje przez sito z bardzo drobnymi oczkami, jak większość informacji z mediów głównego nurtu, ale nie o tym tutaj. Jeśli chodzi o świat przestępczy to zbyt dużego wpływu nie ma legalność broni lub nie, a jeśli chodzi o psychopatów to tak jak wyżej- samochód jest równie śmiercionośny dla nich. Hoplofanem nie jestem, sam nie wiem czy posiadalbym broń jeśli byłaby legalna, ale nie mój interes jeśli ktos ma taką potrzebę obrony, a im więcej broni w społeczeństwie- tym lepiej, przynajmniej ze względu zagrożenie zewnętrznego. A o broni czarnoprochowej, załóżmy jedno czy dwa zabójstwa rocznie na wszystkie sztuki broni czarnoprochowej w Polsce- to chyba niedużo. Z pewnością nie więcej niż przeciętnie. Pewne jest że wszystko ma swoje plusy i minusy, moim zdaniem dostęp powinien być jednak bardziej ułatwiany niż utrudniany. A tak ogólnie to według mnie jest to sprawa poboczna i ważniejsze są dla mnie sprawy gospodarcze jeśli chodzi o poglądy, gdyż to real ile wpływa na nasz dobrobyt. Lepiej wspierać gospodarkę by ta pozwalala nam na finansowanie właśnie takich przedsięwziec jak pomoc naprawdę potrzebującym i przyzwoite pensje by było nas stać na prywatne żłobki i przedszkola, zamiast liczyć na łaskę rządzących, z której strony by nie byli. Tak mnie naszło na wieczór i trochę długo, ale mimo niezgodności w niektórych sprawach, Pozdrawiam, dialog to rzecz najważniejsza między różniącymi się ludźmi ;) niestety obecna scena polityczna nie świeci przykładem ;)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Student(2018-09-11)
Reklama