UWAGA!

O funduszach

W piątek (4 czerwca) od godz. 10.00 w sali 301 Urzędu Miejskiego odbędzie się prezentacja dostępnych funduszy unijnych dla organizacji pozarządowych.

Prezentacja prowadzona przez Annę Garbarską-Werner, specjalistkę programu EURO-NGO ds. funduszy unijnych dla organizacji, poza przedstawieniem ogólnych zasad programowania funduszy strukturalnych skupi się na najbardziej przyjaznym dla organizacji funduszu - Europejskim Funduszu Społecznym (EFS).
     Drugą część spotkania poprowadzi Tomasz Prokopowicz, koordynator wojewódzki programu EURO-NGO. Przedstawi on generator wniosków do funduszy strukturalnych na przykładzie wniosku do EFS. Wszystkie projekty będą składane za pomocą generatora - wersja testowa jest dostępna na stronach Ministerstwa Finansów.
     - Organizacje może nie muszą, ale zdecydowanie powinny znać podstawowe informacje o dostępnych funduszach strukturalnych dla trzeciego sektora. I nawet jeśli dziś nie czują się na siłach składać projekty, to nie oznacza, że nie będą tego czynić w przyszłości - mówi Anna Garbarska-Werner. - Ciągłe zmiany w programach nie wpływają zachęcająco na organizacje, zwłaszcza, że o każdej kolejna zmianie ministerstwo zapewnia, że jest ostateczna. Łatwiej jednak zapoznawać się z bieżącymi zmianami niż czekać na obszerny materiał końcowy.
     
     
***

     
     Program EURO-NGO w województwie warmińsko-mazurskim tworzy 10 specjalistów w zakresie funduszy unijnych dostępnych dla organizacji. Specjaliści są podzieleni branżowo oraz terytorialnie. Program EURO-NGO jest realizowany przez Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT we współpracy z Polsko - Amerykańską Fundacją Wolności, Przedstawicielstwem Polskich Organizacji Pozarządowych w Brukseli oraz Fundacją im. Stefana Batorego.
TP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama