UWAGA!

Od aktywności do kreatywności

Osoby współpracujące z niepełnosprawnymi mogą podnieść swoje kwalifikacje w ramach projektu „Od aktywności do kreatywności”, realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

W ramach projektu przeszkolonych zostanie 60 osób, głównie pracowników zakładów aktywności zawodowej, warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów pomocy społecznej oraz pracowników jednostek samorządu terytorialnego. Uczestnicy szkoleń podniosą swoje kwalifikacje w zakresie komunikacji, psychologii oraz metodyki pracy z osobami niepełnosprawnymi. Ponadto przejdą szkolenia z logopedii, edukacji zdrowotnej i prawa pracy.
     Organizatorzy mają nadzieję na przełamanie stereotypów panujących na temat osób niepełnosprawnych. Twierdzą bowiem, że pomimo szerokiej rzeszy służb działających w województwie warmińsko-mazurskim na rzecz niepełnosprawnych, wskaźnik tych osób aktywnych zawodowo na rynku pracy jest niezadowalający. Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2002 r. w Elblągu i powiecie jest ponad 24 tys. osób niepełnosprawnych, a aktywnych zawodowo jest tylko ok. 2,28 proc. z nich (czyli ok. 550 osób).
     - Argumentem wskazującym na potrzebę realizacji projektu było spotkanie z kadrą kierowniczą placówek współpracujących z osobami niepełnosprawnymi - mówi Iwobna Grajkowska z TPD. - Wszyscy zgodzili się, co do konieczności przeprowadzenia tego typu szkoleń dla pracowników.
     - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na potrzeby projektu przeprowadziło sondaż wśród potencjalnych odbiorców z 13 placówek. Informacje uzyskane od ankietowanych wskazały tematykę szkoleń – dodaje Tomasz Franciuk z ESWIP.
     Projekt „Od aktywności do kreatywności” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich i będzie realizowany do końca kwietnia 2007 r.
     Więcej informacji: Iwona Grajkowska, tel/fax. 055 235 18 18, e-mail: projekt_1-4_tpdzo@o2.pl.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama