UWAGA!

Od regresu do sukcesu

Elbląg, Od regresu do sukcesu
Fot. Anna Dembińska.

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła realizację nowego projektu pn. „Od regresu do sukcesu”, stworzonego z myślą o osobach, które utraciły pracę bądź znajdują się w okresie wypowiedzenia z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.

Projekt ten jest pierwszym tego typu programem ERKON, stworzonym pod konkretną grupę beneficjentów z naciskiem na outplacement, czyli pomoc w przejściu z jednego miejsca zatrudnienia do drugiego, włączając w to cykl szkoleń, warsztatów i zajęć doradczo-psychologicznych.
       – Do projektu zakwalifikowało się 11 kobiet, które wcześniej pracowały w sektorze bankowym – informuje Krzysztof Grablewski, koordynator projektu „Od regresu do sukcesu”. – Są to panie między 40 a 55 rokiem życia, z niemałym doświadczeniem zawodowym. Aby jednak mogły dalej być aktywne zawodowo, muszą podnieść i dostosować swoje kwalifikacje do potrzeb lokalnego rynku pracy. I my im to oferujemy. W ramach projektu kursantki odbyły już jednodniowy warsztat z polityki równości szans kobiet i mężczyzn. Obecnie uczestniczą w pięciodniowych warsztatach psychologicznych, które potrwają do piątku 29 stycznia – wymienia Grablewski. – Na tego typu warsztatach uczestniczki dowiadują się, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, np. po stracie pracy, jak odpowiednio zmotywować się do jej poszukiwań, jak wzmocnić umiejętności planowania, umiejętności komunikacji interpersonalnej, negocjacji, a także umiejętności pozytywnego myślenia, którego często brakuje, w szczególności takim osobom, które przepracowały w jednym zakładzie pracy 20-30 lat i nagle zostają zwolnione – wyjaśnia.
       9 lutego rozpocznie się kurs samodzielnej księgowej. Będzie to 200 godzin intensywnej pracy. Następnie kursantki przejdą 50-godzinne szkolenie z kadr i płac. Kurs poprowadzi Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział w Elblągu, a zakończy się on egzaminem.
       – Każda z uczestniczek otrzyma świadectwo uprawniające do wykonywania zawodu – dodaje koordynator projektu.
       Na koniec zaś zaplanowano 10-dniowe warsztaty z doradcą zawodowym, z naciskiem na komunikację interpersonalną, trening zachowań asertywnych, podnoszenie samooceny, poczucia własnej wartości, umiejętności radzenia sobie ze stresem, a także stworzenie atrakcyjnego CV i przesłania go drogą elektroniczną, jak również autoprezentacją podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zarówno doradca zawodowy, jak i psycholog będą dostępni dla beneficjentów przez cały okres realizacji projektu w ramach poradnictwa indywidualnego.
      
       Projekt jest realizowany od 29 grudnia 2009 roku do 31 lipca 2010 roku, w ramach umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy i jest finansowany ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
      
      
      
Agnieszka Światkowska, „Razem z Tobą”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • pieknie--ale panie pracujace 20-30 lat w jednym zakladzie powinny zrobic miejsce mlodszym po studiach czesto z nie jednym fakultetem!!!! dla mnie to glupie inwestowac w kogos przed emerytura tylko dla realizacji zalozonego wczesniej programu??? wsparcie psychologiczne powinno obejmowac mlodych bez mozliwosci wypracowania emerytury: tylu starych siedzi w elblagu na etatach az przykro--do domu wnuki bawic !!! macie sie czym cieszyc--ech te wasze pomysly!!!
  • "panie pracujace 20-30 lat w jednym zakladzie powinny zrobic miejsce mlodszym po studiach czesto z nie jednym fakultetem!!!!" - Jak to powinny zrobić miejsce? Z koniem na łby się Xek pozamieniałeś? Jeśli młodzi wybierają kiepski kierunek studiów (albo dwa) to ich problem, mogli pracować i studiować, teraz mieliby wykształcenie i doświadczenie. A mają zasiłek i nikt im nie "zrobi miejsca".
  • Średnie pomysły, bo trzeba coś robić. .. Gdzie się podział ERKON?
Reklama