UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Od regresu do sukcesu

Elbląg, Od regresu do sukcesu
Fot. Anna Dembińska.

Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła realizację nowego projektu pn. „Od regresu do sukcesu”, stworzonego z myślą o osobach, które utraciły pracę bądź znajdują się w okresie wypowiedzenia z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.

Projekt ten jest pierwszym tego typu programem ERKON, stworzonym pod konkretną grupę beneficjentów z naciskiem na outplacement, czyli pomoc w przejściu z jednego miejsca zatrudnienia do drugiego, włączając w to cykl szkoleń, warsztatów i zajęć doradczo-psychologicznych.
       – Do projektu zakwalifikowało się 11 kobiet, które wcześniej pracowały w sektorze bankowym – informuje Krzysztof Grablewski, koordynator projektu „Od regresu do sukcesu”. – Są to panie między 40 a 55 rokiem życia, z niemałym doświadczeniem zawodowym. Aby jednak mogły dalej być aktywne zawodowo, muszą podnieść i dostosować swoje kwalifikacje do potrzeb lokalnego rynku pracy. I my im to oferujemy. W ramach projektu kursantki odbyły już jednodniowy warsztat z polityki równości szans kobiet i mężczyzn. Obecnie uczestniczą w pięciodniowych warsztatach psychologicznych, które potrwają do piątku 29 stycznia – wymienia Grablewski. – Na tego typu warsztatach uczestniczki dowiadują się, w jaki sposób radzić sobie ze stresem, np. po stracie pracy, jak odpowiednio zmotywować się do jej poszukiwań, jak wzmocnić umiejętności planowania, umiejętności komunikacji interpersonalnej, negocjacji, a także umiejętności pozytywnego myślenia, którego często brakuje, w szczególności takim osobom, które przepracowały w jednym zakładzie pracy 20-30 lat i nagle zostają zwolnione – wyjaśnia.
       9 lutego rozpocznie się kurs samodzielnej księgowej. Będzie to 200 godzin intensywnej pracy. Następnie kursantki przejdą 50-godzinne szkolenie z kadr i płac. Kurs poprowadzi Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział w Elblągu, a zakończy się on egzaminem.
       – Każda z uczestniczek otrzyma świadectwo uprawniające do wykonywania zawodu – dodaje koordynator projektu.
       Na koniec zaś zaplanowano 10-dniowe warsztaty z doradcą zawodowym, z naciskiem na komunikację interpersonalną, trening zachowań asertywnych, podnoszenie samooceny, poczucia własnej wartości, umiejętności radzenia sobie ze stresem, a także stworzenie atrakcyjnego CV i przesłania go drogą elektroniczną, jak również autoprezentacją podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zarówno doradca zawodowy, jak i psycholog będą dostępni dla beneficjentów przez cały okres realizacji projektu w ramach poradnictwa indywidualnego.
      
       Projekt jest realizowany od 29 grudnia 2009 roku do 31 lipca 2010 roku, w ramach umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy i jest finansowany ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
      
      
      
Agnieszka Światkowska, „Razem z Tobą”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • pieknie--ale panie pracujace 20-30 lat w jednym zakladzie powinny zrobic miejsce mlodszym po studiach czesto z nie jednym fakultetem!!!! dla mnie to glupie inwestowac w kogos przed emerytura tylko dla realizacji zalozonego wczesniej programu??? wsparcie psychologiczne powinno obejmowac mlodych bez mozliwosci wypracowania emerytury: tylu starych siedzi w elblagu na etatach az przykro--do domu wnuki bawic !!! macie sie czym cieszyc--ech te wasze pomysly!!!
  • "panie pracujace 20-30 lat w jednym zakladzie powinny zrobic miejsce mlodszym po studiach czesto z nie jednym fakultetem!!!!" - Jak to powinny zrobić miejsce? Z koniem na łby się Xek pozamieniałeś? Jeśli młodzi wybierają kiepski kierunek studiów (albo dwa) to ich problem, mogli pracować i studiować, teraz mieliby wykształcenie i doświadczenie. A mają zasiłek i nikt im nie "zrobi miejsca".
  • Średnie pomysły, bo trzeba coś robić. .. Gdzie się podział ERKON?
Reklama