UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oddaj swój głos i pomóż dzieciakom

Elbląg, Głosowanie zaczeło się już dziś
Głosowanie zaczeło się już dziś (fot. Paweł Serocki).

Stowarzyszenie Jantar, zachęcone sukcesem „Akademii Pana Kleksa”, przygotowało program pomocy dzieciom „Wsi spokojna, wsi wesoła”. Jest on skierowany do najmłodszych mieszkańców gmin: Wilczęta, Markusy i Gronowo Elbląskie. Jednak aby dzieciaki mogły skorzystać z atrakcyjnej oferty kulturalno-rozrywkowej, potrzebne są głosy elblążan. Głosować można do końca listopada.

Program „Wsi spokojna, wsi wesoła” skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenów wiejskich powiatu elbląskiego i braniewskiego. Obejmuje gminy: Wilczęta, Markusy i Gronowo Elbląskie. Jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych, ale także wsparcie materialne oraz rozwój umiejętności społecznych.
     - W ramach projektu, który może być realizowany od lutego do lipca 2008 r., zakładamy weekendowe spotkania z najmłodszymi w Światowidzie - wyjaśnia Jędrzej Rusiński, koordynator projektu. - Wówczas dzieci i młodzież brałaby udział w warsztatach artystycznych, informatycznych oraz w nowych, atrakcyjnych zajęciach z astronomii i fotografii cyfrowej. Na miejscu pomocą służyliby specjaliści, np. psycholog, byłyby prowadzone korepetycje z języka polskiego i angielskiego. W programie mamy też wycieczki do teatru, muzeum oraz spotkania z bajkopisarką i sztukmistrzem. Uczestnicy mieliby także zapewnione wyżywienie. Projekt kończyłby się czterodniowym obozem nad morzem.
     Widać więc, że projekt jest świetną formą zabawy i nauki dla najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich. Mogliby później wykorzystać zdobytą wiedzę w życiu codziennym. Mogliby poprawić wyniki w nauce, a przede wszystkim udowodnić sobie i innym, że mieszkanie na wsi nie zamyka drogi na świat.
     - Sam wychowałem się na wsi, więc jestem chyba dobrym przykładem, że można coś w życiu osiągnąć - dodaje Antoni Czyżyk, dyrektor centrum kultury Światowid. - Problem polega na tym, że dzieci i młodzież z terenów wiejskich ma ograniczony dostęp do wszelkich dóbr kultury. Projekt „Wsi spokojna, wsi wesoła” daje możliwość ułatwienia tego dostępu i pomoże otworzyć drogę do lepszego życia.
     Projekt „Wsi spokojna, wsi wesoła” został zakwalifikowany do finału konkursu „Warto być za”, którego organizatorem jest Kompania Piwowarska.
     - W naszej kategorii konkursowej, czyli kategorii projektów, które ubiegają się o dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł, jest sześciu kandydatów - mówi Jędrzej Rusiński. - Oprócz nas o pieniądze walczą organizacje m.in. z Kielc, Warszawy i Torunia. Dofinansowanie mogą otrzymać trzy projekty. Ważna jest liczba oddanych na nie głosów.
     - Dlatego prosimy o pomoc elblążan - apeluje Jędrzej Rusiński. – Do końca listopada głosować można na trzy sposoby. Pierwszy, najprostszy, to sposób internetowy. Należy wejść na stronę www.warto.eu i wybrać projekt „Wsi spokojna, wsi wesoła”, który ma numer 11. Z jednego komputera można oddać tylko jeden głos. Można też wysłać sms-a o treści „Warto11” na nr 7138 - kontynuuje. - Koszt to 1,22 zł. Wreszcie, można wyciąć kupon zamieszczony w prasie lokalnej. 21 i 23 listopada zostanie on opublikowany w „Dzienniku Elbląskim”, zaś 22 listopada w bezpłatnym tygodniku „Nasz Elbląg”.
     Klasy, które przyniosą do Światowida najwięcej wypełnionych kuponów, mogą liczyć na nagrodę w postaci biletów do kina. Do głosowania organizatorzy zachęcają także firmy i urzędy.
     - To nie wymaga wiele czasu i pieniędzy, a można pomóc dzieciakom - dodaje Antoni Czyżyk.
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama