UWAGA!

Odliczanie do matur czas zacząć

 Elbląg, Odliczanie do matur czas zacząć
(fot.AK)

Zakwitły kasztany, czas na matury. W Elblągu do egzaminu dojrzałości przystąpi prawie dwa tysiące osób. Długopisy pójdą w ruch 5 maja, na pierwszy ogień pójdzie jak zwykle język polski. Zapytaliśmy maturzystów, jak wyglądają ich przygotowania do egzaminów i plany na przyszłość.

- Stresuję się maturą, bo nie wiem, co mnie czeka... Czy zadania będą trudne, czy łatwe... Zdaję wszystkie egzaminy na poziomie podstawowym, a dodatkowo rozszerzony angielski. Jeszcze nie wiem, czy w tym roku wybiorę się na studia, czy pójdę do pracy, by na studia zarobić – mówi Joanna Cebula, uczennica II LO w Elblągu.
       Takie dylematy ma z pewnością więcej maturzystów. W Elblągu do egzaminu przystąpi prawie 2 tysiące osób, ponad 300 z nich będzie zdawać po raz kolejny. To będzie prawdziwy egzaminacyjny maraton - potrwa od 5 do 30 maja, na początek język polski.
       - Ciężko idą przygotowania. Cały czas jest dużo pracy i nauki, a chciałoby się trochę odpocząć. Jednak staram się codziennie powtarzać materiał, nawet tylko czytając. Zależy mi na tym, aby zdać maturę jak najlepiej, a wiadomo, że z pytaniami na egzaminie bywa różnie. Na maturze zdaję rozszerzoną historię, WOS i język angielski. Nie idę od razu na studia, planuję wyjechać. Zastanawiać się nad tym będę później – mówi Agnieszka Małyszka z II LO w Elblągu.
       - Chcę studiować arabistykę. Ewentualnie wybrać studia bliskowschodnie. Wybieram się do Krakowa, ewentualnie do Poznania. Zdaję rozszerzoną historię, WOS, język polski i angielski. Przy czym do historii podchodzę na luzie. Wybrałam ten przedmiot, bo mnie interesuje i chcę sprawdzić swoją wiedzę - śmieje się Kamila Kulesza z I LO w Elblągu.
       Najchętniej wybieranym przez maturzystów przedmiotem dodatkowym jest język angielski na poziomie rozszerzonym. Nie mniejszą popularnością cieszą się geografia, wiedza o społeczeństwie, biologia i matematyka rozszerzona.
       Drodzy maturzyści, głowy do góry! Trzymamy za was kciuki i życzymy połamania piór!
      
Anna Kaniewska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama