UWAGA!

Odnaleźć siebie

Już wkrótce w Elblągu rozpocznie się realizacja miejskiego programu pt. „Odnaleźć siebie”. Jest to autorski program profilaktyczny przygotowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, którego głównym celem będzie zmiana nieodpowiednich zachowań elbląskiej młodzieży.

Jak twierdzą jego autorzy, program jest odpowiedzią na problemy występujące w szkole, związane z agresją czy przestępczością wśród młodzieży. Program przewiduje m.in. przeszkolenie nauczycieli w zakresie realizowania profesjonalnych programów profilaktycznych, wprowadzenie dodatkowej godziny wychowawczej, zwiększenie liczby zajęć pozalekcyjnych w szkołach, utworzenie całodobowego telefonu zaufania dla dzieci, młodzieży i rodziców czy organizowanie warsztatów dla uczniów i ich rodziców.
     Elbląski program profilaktyki „Odnaleźć siebie” realizowany będzie etapami. Najwcześniej, bo już w marcu, rozpoczną się szkolenia pedagogów.
     Szczegóły w relacji Marty Hajkowicz:
     
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pani Korzeniowska jest smieszna. Wiadomo przecież, że w E-gu nakłady na oświatę sa jakie są(prosze porównać je na przykład z olsztyńskimi- mam na myśli choćby srodki na koła zainteresowań-póki co, w wielu elbląskich szkołach nauczyciele prowadzą je społecznie; kolejna sprawa wyposażenie szkół- proszę odwiedzić elbląskie gimnazja(ale nie tylko te "zaprzyjaźnione" i zobaczyć, w jakich warunkach ucza sie uczniowie, z jakich sprzętów korzystają- widok nastolatka, który nadwyreża kręgosłup, bo ,niestety, musi siedzieć w ławce przeznaczonej do klas szkoły podstawowej,mówi sam za siebie; proszę spytać, dlaczego nauczyciele w tamtym roku zimą prowadzili lekcje w kurtkach, a dzieci nie chciały siedziec przy oknach- PROSZĘ SPYTAĆ O TE SPRAWY ).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Małgorzata(2007-02-16)
 • Fajnie,że realizowany bedzie projekt, chwalebne to wielce i naprawde potrzebne , tyle że w szkołach poza pedagogiem obowiązkowo powinien być tez zatrudniany psycholog.Niestety, tego szanowna pani raczy nie dostrzegać. Ważne, żeby sie ładnie usmiechać i żeby wszystko sie zgadzało w papierach.Trójka Giertychowska nawiedza szkoły. Z tych wizyt wnioski sa takie: nauczyciele nic nie robią, są nieskuteczni wychowawczo i dydaktycznie(tu: wyniki egzaminów w porównaniu z krajowymi), itp., takie tam pierdy.Do czegos przyczepić się trzeba.Ułoży sie nowy program( za który ktoś zgarnie jakaś nagrodę), itp, itd.Niestety, finansować oświatę, droga Pani, trzeba na bieżąco, systematycznie, tak jak to ma miejsce w innych województwach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Małgorzata(2007-02-16)
 • Przepraszam za ten chaos- to chyba dlatego, że nazbierało sie sporo spraw związanych (między innymi) z elbląska oświatą, a ja po prostu jestem juz tym bajzlem zmęczony.P S. żeby było jasne: nie mam nic do samych realizatorek programów- dobrze, że cos się dzieje i dobrze, że chociż ich praca zostanie dostrzeżona.(Gorzej mają ci wychowawcy, którzy troszczą się sami o powierzone im dziec; sami, bo np. pedagog sięi nie rozdwoi, srodowisko rodzinne jest często patologiczne, a sam belfer jest po prostu wykończony(tu uwaga- na pewno nie każdy- nie można przecież porównywać pracy anglisty(praca w grupach-juz jakis komfort), polonisty i matematyka(beznadzieja) z zajęciami prowadzonymi przez nauczycieli wf.-u(nie ubliżając tym ostatnim, bo taka specyfika ich przedmiotu) Mierzi mnie pani naczelnik, która chce komus wmówic, że jednorazwe zrywy okażą się skuteczne.Nad oświatą naprawdę trzeba sie pochylać systematycznie. To, że rodzą się takie problemy, o który wspomina sie w relacji i artykule,raczej mnie nie dziwi. Brak systematyczności i KONKRETNEJ POMOCY SZKOŁOM.Ot, co.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Małgorzata(2007-02-16)
 • program o takiej nazwie już w Polsce funkcjonuje a zajmuje się całkiem innymi sprawami. Proponuję jeszcze pomyśleć. Wracając do tematu jakim ma się zająć ten elbląski program, powinno się zacząć od przywrócenia normalności w oświacie. Moim zdaniem karygodnym jest fakt, że mając niż demograficzny niektóre szkoły pracują do godziny 18:00( odbywają się lekcje a nie zajęcia poza lekcyjne), albo klasy liczą przeszło 30 uczniów(podobno są klasy liczące nawet 40). Na złe relacje w szkole ma to bardzo duży wpływ. Brak człkowitej dbałości o zapewnienie higienicznych warunków nauki i odpoczynku, wywołuje złe emocje. Warto się temu przyjrzeć!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cosinus(2007-02-19)
Reklama