UWAGA!

Oni lubią się uczyć, ale nie tylko nauką żyją

 Elbląg, Stypendia przyznawane są jednorazowo
Stypendia przyznawane są jednorazowo (fot. UM w Elblągu)

Prawie 200 uczniów elbląskich szkół otrzymało stypendia od prezydenta Elbląga. W sumie w budżecie miasta na ten cel przeznaczono 60 tysięcy złotych.

Pierwsze sto stypendium trafiło do uczniów w kwietniu. W miniony piątek dołączyła do nich kolejna – 198-osobowa grupa. Każdy z uczniów otrzymał jednorazowe stypendia w wysokości od 120 do 430 złotych.
       - Dzieci uczą się i bez takich zachęt, ale warto ich sukcesy zauważać – uważa Małgorzata Sowicka, kierownik Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
       Wysokość stypendiów zależy od średniej ocen oraz innych sukcesów naukowych gimnazjalistów. Olimpiady – to dla zebranych w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego - chleb powszedni. Minimalna wysokość średniej, od której można było ubiegać się o stypendium to 4,7.
       - Mam średnią 5,5, z czego jestem dumna - mówi Daria Przybyszewska z Gimnazjum nr 10. -
       Jak to się robi? - Trzeba się po prostu dużo uczyć. Nie omijać jakiś tematów i cały czas dążyć do lepszych ocen – zdradza Daria. - Czwórka czasem wpadnie, czasami każdy ma gorszy dzień.
       - Jakoś nauka zawsze mi przychodziła w miarę dobrze. Do niektórych przedmiotów lubię się uczyć, do niektórych nie lubię, ale zawsze jakoś wychodzi – dodaje Ewa Czapiewska z Gimnazjum nr 3, która legitymuje się średnią 5,73.
       Nauka nie jest dla najlepszych gimnazjalistów celem samym w sobie. Potrafią znaleźć czas na rozrywkę, odpoczynek i pozaszkolne pasje.
       - Szkoła i taniec zajmują całe moje dni. Mam bardzo mało czasu pomiędzy tymi zajęciami, ale jakoś udaje mi się wszystko pogodzić – mówi Ewa Czapiewska. - Lubię też pisać. I coś tam jeszcze się znajdzie do zrobienia, drobne przyjemności.
       - Jesteście chlubą Elbląga. Chciałbym, żeby właśnie młodzi ludzie rozwijali się w Elblągu i rozwijali nasze miasto – mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Stypendium jest przyznawane jednorazowo. Uczniowie przyznane pieniądze przeznaczą na własne potrzeby. Warto jednak zauważyć, że wśród laureatów znajdują się osoby, które kolejny raz otrzymały taką nagrodę od prezydenta.
      
       Zobacz listę stypendystów
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wróbelek nie podlizuj się i tak razem z zielińskim liczcie swoje dni
 • sytendia powinny być dla dzieci co się chcą uczyć i nie osiągają dobrych wyników, takie sytypendia by wyronywało szanes, a tak dziecko zdolne co se poradzi w życiu bo jest zdolne, dostaje kasę bez sensu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  22
  Suwerennny seweren(2017-12-16)
 • to jest niesprawiedliwe, że ktoś jest zdolny i jeszcze z naszych podatków dostaje stypendium, a biedne głupie dziecko, nie dość że głupie to jeszcze nikt mu nic nie da w ramach stypendium
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  21
  tak na chłopski rozum(2017-12-16)
 • "biedne głupie dziecko" często pochodzi z wielodzietnej rodziny, więc co miesiąc dostaje "stypendium od państwa (500+), zaś te "zdolne" to często jedynaki, którym nic się nie należy (a "zdolne", bo rodzice poświęcają im czas) - nie jest to regułą. Ta jednorazowa nagroda może dodatkowo ich zmotywuje aby coś osiągnąć własną pracą, a nie liczyć tylko czy Państwo coś da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  6
  Arche(2017-12-16)
 • tylko dzieci z rodzin wielodzietnych powinny dostawać stypendia bo to jest polityka prokreacyjne , dzieci pojedyncze nie powinny dostawać zlotówki, nie dość że są pojedyncze to jeszcze przeważnie mają dobrych startowych cwanych rodziców, temu trzeba postawić tamę
 • @Aktu - Mądrzy na tyle żeby narobić dzieci ale nie na tyle żeby zapewnić im w życiu należyty start, jak powołałeś dziecko na świat to twoim obowiązkiem jest o nie zadbać a nie tyko krzyczeć dajcie bo. .. .. się należy ! Wszystkie dzieci powinny być jednakowo traktowane, dlaczeg jedynaki mają być pozbawione nagród za wyniki, w rodzinach wielodzietnych też mogą być zdolne dzieci i jeśli będą ambitne to na pewno takie nagrody będą również i w ich zasiegu.
 • Już Grażyny żalą się że ich Brajanki i Dżesiki nie dostają kasy za kiblowanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  1
  Piter14(2017-12-16)
 • @ebeda - Szkoda, że do tego liczy się też ile zarabiają rodzice, a nie jaką średnią ma dziecko. Już nie wiem, czy to stypendium socjalne, czy naukowe?
 • zasada powinna być prosta, dzieci powtarzające klasy z najlepszymi wynikami dostają stypendia, przyznawanie stypendiów innym dzieciom.jest głupie i niesprawiedliwe i na pewno trzebana z tym skończyć raz na zawsze,.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  7
  komisje trzeba powołać do tego(2017-12-16)
 • Tak pewnie a tym co 2 lata powtarzają to dawajmy 2 tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  0
  KrzysztofWarzycha(2017-12-16)
 • Rozumiem że miasto nie ma środków ale jednorazowe stypendium w kwocie 130 zł to ma być motywacja ?
 • Ja głosuję na Ruch 11 Listopada Mariana Kowalskiego. Dość cacakania się z komuchami. Polacy mają być bogaci i suwerenni!!!!! Mamy tyle złóż naturalnych ze możemy być najbogatsi w Europie!!!!
Reklama