UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni naprawdę mają talent, czyli show z I LO

 
Elbląg, Oni naprawdę mają talent, czyli show z I LO
(fot. Anna Dembińska)

Sala wypełniona po brzegi, rozgrzana publiczność, a na scenie śpiew i taniec w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Młodzież pierwszego liceum już po raz dziesiąty pokazała dziś, że szkoła to nie tylko miejsce na naukę. Do przeglądu talentów przygotowała się godzinami po lekcjach. Zobacz więcej zdjęć

Pomysł na stworzenie Przeglądu Talentów powstał dziesięć lat temu z inicjatywy Izabeli Świerżewskiej, nauczycielki przedmiotów artystycznych ZSO. Impreza co roku odbywa się w elbląskim teatrze, bo ma być hucznie, jak w prawdziwym show. Uczniowie prezentują się w trzech kategoriach: śpiewie, tańcu i sztuce. W I LO nauki jest bardzo dużo, jednak obok prac domowych i ślęczenia nad książkami niektórzy znajdują czas na rozwijanie pasji i zainteresowań.
       Klaudia Grigoryan najlepiej czuje się w hip hopie: - Tańczę od trzech lat, jestem samoukiem, tańczę też w grupie Hipnotic – opowiada. - Wiele osób zachęcało mnie do tego, żebym spróbowała swoich sił. Stwierdziłam, co mi szkodzi? Znalazłam choreografię i codziennie przez dwa tygodnie po lekcjach zostawałam na auli i do godz. 19 mordowałam ten układ – dodaje Klaudia, która swoją przyszłość wiąże z tańcem.
       Julia Kucharzyk zmierzyła się z niełatwą piosenką Alicii Keys pt. Fallin i zapewniała, że całą niedzielę spędziła na doskonaleniu swojego wykonania. - Po raz pierwszy zaśpiewam publicznie na scenie. Mam nadzieję, że pójdzie mi dobrze, choć to trudna piosenka. Jest jeden fragment, z którym miałam problem, ale mam nadzieję, że teraz mi wyjdzie.
       Na pytanie, czy warto przeżywać tak ogromny stres i poświęcać każdą wolną chwilę na przygotowania, powiedziała: – Robię to w pewnym stopniu dla samej siebie. Traktuję to jako spełnianie się, satysfakcję. Często to, co lubimy, robimy w ukryciu, na warsztatach, w domu. A tutaj możemy spełnić marzenie o publicznym występie na scenie. Jest to więc dla nas małe spełnienie marzeń.

  Elbląg, Oni naprawdę mają talent, czyli show z I LO
(fot. Anna Dembińska)


       Natalia Szeligowska wiąże swoją przyszłość ze szkołą artystyczną. Podczas przeglądu pokazała swoje ostatnie obrazy. Najbardziej lubi rysować kobiety. - Zazwyczaj maluję w klimacie fantasy. Jedna praca to zupełna abstrakcja. Trzy zostały wykonane komputerowo, a dwie w stylu tradycyjnym. Są to fikcyjne postaci – mówi.
       - Każdy obraz pokazuje cząstkę mnie – mówi Dobrosława Imiołczyk, która również zaprezentowała swoje prace. - Część obrazów powstało specjalnie na festiwal, część spontanicznie. Zaczęłam malować, gdy tylko miałam wenę. Kto wie, może kiedyś pójdę w tym kierunku? Jedni mówią, że powinnam, inni to odradzają, na tę chwilę nie jestem zdecydowana.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama