[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni wiedzą dużo o społeczeństwie

 
Elbląg, Od lewej Kamila Moch, Ewelina Jureko i Wojciech Wojtyna,
Od lewej Kamila Moch, Ewelina Jureko i Wojciech Wojtyna, fot. nadesłana

Szczególe zdolności oraz systematyczna praca uczniów została nagrodzona – w roku szkolnym 2018/2019 aż troje uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu zakwalifikowało się do etapów centralnych Olimpiad z wiedzy o społeczeństwie.

Serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania należą się uczennicy klasy IIc, Kamili Moch, która 2 marca 2019 r. wzięła udział w etapie ogólnopolskim VI Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, gdzie uzyskała tytuł finalisty.
       W finale Olimpiady, zorganizowanym przez Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, wzięło udział ponad 60 uzdolnionych uczniów z całej Polski, a w całym konkursie ponad 450.
       Kamila wykazała się rozległą wiedzą z zakresu: historii najnowszej, współczesnych stosunków międzynarodowych oraz aktualnych wydarzeń, wiedzy o społeczeństwie, prawoznawstwa, konstytucjonalizmu i prawa międzynarodowego, wiedzy o prawach człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem zmiennego programu tematycznego: „Prawa dziecka a wymiar sprawiedliwości”.
       Jesteśmy też bardzo dumni z uczennicy klasy IIc, Eweliny Jureko, która 16 marca 2019 r. wzięła udział w etapie ogólnopolskim VI Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, uzyskując tytuł finalisty.
       Finały Olimpiady również miał miejsce na Wydziale Historyczno-Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Wzięło w nim udział 70 największych znawców tematyki wspólnotowej z całej Polski, spośród prawie 500 zgłoszonych.
       Zakres programowy obejmował wszystkie dziedziny wiedzy, które bezpośrednio dotyczą historii, struktury i funkcjonowania Unii Europejskiej, zaś zmienny program tematyczny zatytułowany był w tym roku: „Parlament Europejski – w czterdziestą rocznicę powszechności wyborów”.
       Trzymamy również kciuki za ucznia klasy IIIa, Wojciecha Wojtynę, który 13 kwietnia będzie rywalizował w ogólnopolskim finale Olimpiady Wiedzy o społeczeństwie.
       Uczniów do Olimpiad przygotowała nauczycielka wiedzy o społeczeństwie Agnieszka Krzywdzińska.
       A było o co walczyć - indeksy na wybrane lub wszystkie kierunki studiów finalistom Olimpiady przyznało kilkanaście polskich uczelni. Wśród nich jest m.in. Uniwersytet Warszawski, Wrocławski, Gdański czy Uniwersytet w Białymstoku. Nasi zdolni uczniowie będą mieli możliwość studiowania bez postępowania rekrutacyjnego m.in. na kierunku prawo w ósmej najlepszej uczelni w Polsce - Uniwersytecie Wrocławskim czy na jednym z najbardziej obleganych kierunków w kraju – kryminologii Uniwersytetu Gdańskiego.

  Elbląg, Oni wiedzą dużo o społeczeństwie
fot. nadesłana


      
       Po raz pierwszy w III Liceum Ogólnokształcącym odbył się także Wielki Turniej Literatury Fantasy. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjalnych. Gośćmi w nowej siedzibie byli uczniowie SP 12, SP 6, SP 18, SP 21, SP 25 oraz Gimnazjum 2 i 10.
       10 trzyosobowych drużyn walczyło o zwycięstwo, wykazując się znajomością między innymi „Więźnia labiryntu” czy „Hobbita”. Konkurencje konkursowe były urozmaicone – puzzle, kahoot, QR kody, odgadywanie rekwizytów. Uczestnicy potwierdzili, że są prawdziwymi fanami i znawcami gatunku fantasy.
      

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama