UWAGA!

Organizacje pozarządowe zapraszają na konferencję

 Elbląska Rada Organizacji Pozarządowych pragnie serdecznie zaprosić przedstawicieli rodzimych organizacji pozarządowych oraz wszystkich aktywnych obywateli na Konferencję Plenarną Elbląskich Organizacji Pozarządowych, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 kwietnia, w godzinach 16:00–18:00 w Sali Sesyjnej Rady Miejskiej w Elblągu.

 Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych jest organem kolegialnym, powołanym dla reprezentacji interesów ogółu elbląskich organizacji pozarządowych wobec władz samorządowych, przedstawicieli biznesu i innych partnerów społecznych, działających na rzecz oraz we współpracy z podmiotami trzeciego sektora. Członkowie Rady pełnią swoje funkcje społecznie, dzieląc swój czas pomiędzy prace w macierzystych organizacjach i aktywność w ramach Rady.
       Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych jest reprezentantem wszystkich organizacji pozarządowych działających na terenie Elbląga. Składa się z dziewięciu osób wybieranych w czasie Konferencji Plenarnej Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Kadencja Rady trwa trzy lata. Obecna wybierana będzie na lata 2010–2013.   
       Na stronie internetowej Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu w zakładce REOP www.cop.elblag.pl znajdują się zgłoszone kandydatury do członkostwa w Radzie na kadencję 2010–2013.
       Ze względu na sprawozdawczo-wyborczy charakter Konferencji Plenarnej spotkanie poświęcone będzie najważniejszym kwestiom dotyczącym sektora organizacji pozarządowych w Elblągu oraz samym wyborom do nowej Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
      
       Program spotkania:
       1. Sprawozdanie z działalności Rady w latach 2007-2010 oraz dyskusja na temat sytuacji sektora organizacji pozarządowych w Elblągu.
       2. Prezentacja sylwetek kandydatów do Rady na kadencję 2010-2013
       3. Wybory do Rady.
       4. Prezentacja najważniejszych zapisów znowelizowanej ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie.
       5. Wolne wnioski.
       6. Zakończenie Konferencji.
      
Kamila Wałachowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama