UWAGA!

Orszak Trzech Króli już w sobotę

 Elbląg, Orszak Trzech Króli już w sobotę
fot. Anna Dembińska, arch. portel

Dzień Objawienia Pańskiego, nazywany w naszym kraju Świętem Trzech Króli, zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Na pamiątkę wydarzeń sprzed wieków 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie kolorowy Orszak, który wyruszy z placu Kazimierza Jagiellończyka o godz. 13.

W dniu Objawienia Pańskiego wspominane jest wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza, w którym mędrcy ze wschodu nazywani również królami lub magami, wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi i ofiarować mu złoto, kadzidło i mirrę. Historię tę pod tegorocznym hasłem „Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki” przypomni Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się na placu Jagiellończyka o godz. 13., skąd wyruszy ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Garbary i Starym Rynkiem do katedry św. Mikołaja, gdzie na zakończenie odprawiona zostanie mszą św.
       W drodze do stajenki, orszak będzie się zatrzymywał w kilku miejscach, gdzie prezentowane będą scenki z jasełek. Królowie przekażą też swoje dary i złożą pokłon Jezusowi.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama