UWAGA!

Ośrodek szkolenia wystartował

Dziesięć bezrobotnych osób niepełnosprawnych, zarejestrowanych w urzędzie pracy, skorzysta z nauki podstawowej obsługi komputera.

Ośrodek Szkoleniowy Osób Niepełnosprawnych przy ERKON wygrał ogłoszony przez urząd
     pracy przetarg, na jedno ze szkoleń dla bezrobotnych.
     - Były problemy z rekrutacją uczestników wg kryteriów PUP, ale udało się kryteria dostosować do potrzeb bezrobotnych i kandydaci na szkolenie się znaleźli - mówi Ewa Sprawka szefowa ERKON. - Wystarczyło zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy przy komputerze oraz świadectwo ukończenia szkoły zawodowej.
     Kurs trwa od 30 października i obejmuje 80 godzin zajęć w dwóch modułach – zasadniczym
     w zakresie kształcenia komputerowego oraz uzupełniającym, uczących technik aktywnego
     poszukiwania pracy. Egzamin i zakończenie kursu już 24 listopada. Kursanci otrzymają
     zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w zakresie podstawowej obsługi komputera.
     Kurs odbywa się w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema 54. Wykładowcami są
     Paweł Gawlicki i Radosław Milewski.
     - Warunki szkolenia są dobre, każda z osób ma do dyspozycji własny komputer – ocenia kierownik OSON Aleksandra Jarosz-Blicharz. - Być może do końca roku uda nam się przeprowadzić jeszcze jedno szkolenie, jeśli szybko znajdą się osoby niepełnosprawne spełniające kryteria – dodaje. Z wcześniejszych zapisów w biurze rady konsultacyjnej wynika, że jest wielu chętnych. Przypominam, że kandydaci muszą być zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy, jako bezrobotni lub poszukujący pracy.
     Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze ERKON ul. 12 Lutego 5a, tel. 232 69 35
     lub tel./fax 237 41 50.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pełno jest młodych ludzi wykształconych, biegłych w obsłudze komputera ze znajomością jezyków obcych i bez pracy bo takowej poprostu nigdzie nie ma, przeciwnie wszędzie zwalniają. Z tym szkoleniem będzie tak jak na początku lat '90-tch kiedy Urzędy Pracy wysyłały na kursy komputerowe wszystkich PGR-ców. Statystyki grały a rzeczywistość jaka była wiemy, podobna sprawa ze szkoleniem stoczniowców. Panowie/nie urzędasy nie silcie się na bzdurne przedsięwzięcia, trzeba poprostu tworzyć miejsca pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Franek(2003-11-14)
 • Pozorowana działalność i aktywność PUP.Dołowanie biedaków bez wykształcenia! Bajeczki o aktywności.
 • Ręce i nogi opadają, gdy się czyta takie bzdurne komentarze. Czy wy wiecie dobrzy ludzie, że przy tak ogromnym bezrobociu, jest bardzo trudno znaleźć odpowiedniego pracownika? Jeśli nie wierzycie, to spróbujcie to sobie wyobrazić. Np. rozpoczynacie dowolną działalność na własny rachunek i musicie zatrudnić pracowników. Jakie macie wymagania i ile znacie osób, które chcielibyście przyjąć i płacić im z własnej kieszeni? A wracając do szkolenia, o którym mowa w informacji, to komputer naprawdę dzisiaj trzeba znać, a caLa masa ludzi jeszcze nie zna. To rzeczywiście zwiększy ich szanse na znalezienie pracy.
 • Oby nie było to takie samo szkolenie co nauka j. nemieckiego prowadzona przez PUP, kurs trwa juz 6 tygodzni, co tydzien dochodzą nowi i wszystko zaczyna sie od poczatku, alfabet, 1,2,3...i jedyne co bedą potrafili po takim kursie to chyba "ja, ja, volkswagen gute auto" Ale oczywiscie nie liczy sie nic poza statystykami ktore powiedza nam ze kurs cieszył sie ogromnym powodzeniem i uczeszczało na niego 5 "miliardów ludzi" ale juz słowem nie wspomną że żadna z nich nie "szprecha" NO BO I PO CO???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kursant normalnie no :)(2003-11-14)
 • Czy mógłbyś Kursancie napisać, gdzie ten kurs niemieckiego się odbywa i kto go prowadzi?
 • Podstawowa obsługę komputera.................kpina
 • PUPa utrudnia ludziom nauke bo wymysla jakies bzderne ograniczenia a komputer nalezy znac. Jest wielu swietnych specjalistow, ktorzy nie maja pracy bo nie potrafia nic zrobic na komputerze a pracodawca nie chce ich nauczyc skoro na ich miejsce znajdzie natychmiast kogos obeznanego z komputerem. Podsumowujac: takie kursy sie przydaja, tylko niektorzy niepotrzebnie przeszkadzaja... ps. ten kurs zakonczy sie egzaminem w poniedzialek , 24bm. i wtedy ci ktorzy go zdadza dostana "papier", ze znaja obsluge komputera z zakresu MSWindows, edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dobrze poinformowany ;P(2003-11-19)
Reklama