UWAGA!

Ożywianie rynku pracy

Elbląg, Ożywianie rynku pracy

Trwa realizacja projektu „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu zostały utworzone punkty publicznego dostępu do informacji - dla osób bezrobotnych i strona internetowa www.jestpraca.elblag.pl.

- Zapraszamy osoby bezrobotne i poszukujące pracy do korzystania z poszczególnych punktów publicznego dostępu do informacji, gdzie między innymi można bezpłatnie skorzystać z dostępu do strony internetowej www.jestpraca.elblag.pl - mówi Anna Sałacka, asystent projektu. - Ta strona działa od kilku miesięcy, a została utworzona w ramach projektu finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Zawiera między innymi oferty szkoleniowe, oferty pracy oraz informacje dla pracodawców, jak pozyskać środki na sfinansowanie działalności gospodarczej.
     Punkty publicznego dostępu mieszczą się w:
     ERKON ul. Zw. Jaszczurczego 15,
     NSZZ „Solidarność”, ul. 1 Maja 2,
     Gminne Centrum Informacji, ul. Bema 54 (Z8),
     Urząd Miasta ul. Łączności 1,
     Powiatowy Urząd Pracy, ul. Saperów 24,
     Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, ul. Obrońców Pokoju 40.
     Projekt „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa” potrwa do końca lutego 2008 r., realizatorzy mają nadzieję, że zainteresowanie stroną i jej nieustanny rozwój doprowadzi do funkcjonowania strony internetowej po zakończeniu projektu. Strona internetowa jest pomocnym narzędziem dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy dla tych, którzy myślą o zmianie kwalifikacji oraz dla tych, którzy chcą założyć własną działalność lub szukają pracowników. Dzięki tej stronie bezrobotny nie musi tracić czasu i pieniędzy, by dowiedzieć się, czy interesująca go oferta zatrudnienia znajduje się aktualnie w bazie elbląskich instytucji rynku pracy.
     W ramach projektu odbyło się szkolenie z zakresu psychologii pracy. Kolejne szkolenie będzie dotyczyć prezentacji multimedialnych - zaplanowane jest na przełomie marca i kwietnia.
     W całym cyklu szkoleń weźmie udział trzydziestu czołowych pracowników instytucji, które zajmują się pośrednictwem pracy. Szkolenia mają na celu wzmocnienie efektywności działań instytucji na lokalnym rynku pracy i promowaniu sposobów na jego ożywienie.
     Projekt „Pakt na rzecz aktywizacji elbląskiego rynku pracy - rozwój partnerstwa” finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006. Priorytet 1 - Aktywna polityka rynku pracy oraz integracji zawodowej i społecznej, Działanie 1.1 - Rozwój i modernizacja instrumentów i instytucji rynku pracy.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ożywianie rynku pracy? www.jestpraca.elblag.pl = "nowe oferty pracy: ..pracownik produkcji - wymagana grupa inwalidzka; stolarz - wymagana grupa inwalidzka; sprzedawca - wymagana 2-uga grupa inwalidzka.."
 • Rwel - masz rację, ale zapomniałeś jeszcze dodać, że wzięcie mają jeszcze Stażyści, bo są za pół darmo. A może całkiem za darmo, bo Urzad Pracy do nich dopłaca. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bezrobotny(2007-03-01)
 • Wyjeżdżajcie ludzie z Polski.....tu bedzie tylko gożej. Większość moich znajomych już jest za granicą, np. w Irlandii średnio zarabiają 10 funtów !!! Każdy z nich mówi to samo - już nigdy nie wrócę do Polski. Niedługo ja też jadę
 • „JEST PRACA” tytuł strony niezbyt szczęśliwy, budzący nadzieje... płonne, niestety. Chyba, że pracą można nazwać udzielanie się za 650 pln, ale kogo na to stać? Jaro
 • Niestety rynek Elblaski nie jest najszczęsliwszy jeżeli chodzi o pracę, lata zaniedbań , no ale mamy za to super most :)
 • Stronę robiła firma Gabo, więc co wielkiego można oczekwać, pomysł ściągnięty... Gabo to porażka...
 • BICIE PINY Pracy w Elblagu nie ma. A co lepsze posady sa już zajete ha ha przez rodzinkę tak tak pracy nie ma a jak ktos nazywa praca " staż" to się myli to sa tylko pierwsze szlify za darmo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblazanka(2007-03-02)
 • projekt i strona są do bani
 • ożywiony ruch inwalidzki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-03-28)
 • no i.....???? Przeswzkadza Ci to w jakims stopniu? Moze to tez kwalifikuje sie pod grupe inwalidzka?
 • Źle mnie facet zrozumiałeś - nie mam nic przeciwko zatrudnianiu inwalidów i niepełnosprawnych - ale jeżeli ten news to jedyny opis osiągnięć elbląski i okolicznych Łowców Głów - to wybaczcie żenada na miarę tych, co to tworzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-03-28)
Reklama