UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PCK informuje i przypomina

 
Elbląg, PCK informuje i przypomina
fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl

Jak informuje Ryszard Tomaszewski, przewodniczący Rady Honorowej Krwiodawstwa przy Zarządzie Rejonowym PCK w Elblągu, zarówno zrzeszeni, jak i niezrzeszeni krwiodawcy mogą złożyć wniosek o odznakę Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Takie osoby muszą jednak zaświadczyć, że oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników.   

Jak wyjaśnia Ryszard Tomaszewski każdy może we własnym zakresie pobrać druk ze strony internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie (RCKiKOL.PL), zakładka: dla Krwiodawców. Z wypełnionym drukiem należy udać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu (ul. Bema 80). Tam uzyska się zaświadczenie o ilości oddanej krwi. Wniosek należy pozostawić w punkcie.

Przy okazji  przewodniczący Rady Honorowej Krwiodawstwa przy Zarządzie Rejonowym PCK w Elblągu dziękuje:

- siostrom PCK – opiekunkom osób chorych i potrzebujących pomocy

- wolontariuszom –kwestarzom zbierającym w różnych warunkach atmosferycznych datki do puszek, których zawartość przeznaczona jest na cele statutowe Polskiego Czerwonego Krzyża.

- nauczycielom-opiekunom kół PKC w szkołach naszego Rejonu czyli Elbląga, Braniewa i Pasłęku.

- darczyńcom przekazującym 1 proc. swego dochodu na cele PCK

- wolontariuszom pozwalającym na sprawne przeprowadzenie naszych działań związanych z młodzieżą szkolną czyli przede wszystkim: Mistrzostw Rejonowych Drużyn Ratownictwa Przedmedycznego, Olimpiady Zdrowego Stylu Życia zakończonej 13 grudnia ogromnym sukcesem organizacyjnym i merytorycznym.

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama