UWAGA!

Pieszo do Świętego Gaju

 
Elbląg, Pieszo do Świętego Gaju
(fot. arch. AD)

W sobotę (10 maja) o godz. 6.30 rano spod katedry św. Mikołaja wyruszy coroczna piesza pielgrzymka do Świętego Gaju, oddalonego ok. 25 km od Elbląga. Mszy św. o godz. 15 będzie przewodniczył biskup elbląski Jan Styrna.

Miejsce kaźni św. Wojciecha
       W Świętym Gaju znajduje się jedno z ważniejszych dla Polski sanktuariów. Według najbardziej prawdopodobnych hipotez historyków to tutaj zginął męczeńską śmiercią patron Polski i Diecezji Elbląskiej – św. Wojciech. W tym roku uroczystości w Świętym Gaju odbywają się pod hasłem wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II.
      
       SOBOTA - 10 MAJA
       Pielgrzymi wyruszą na szlak o godz. 6.30. Ich przybycie i powitanie przy ołtarzu polowym przez kustosza sanktuarium ks. Mirosława Bułeckiego zaplanowano na godz. 14.30. O godz. 14.50 rozpocznie się procesja z relikwiami św. Wojciecha z kościoła do ołtarza polowego, a o godz. 15 – msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Styrny. Po mszy powrót do Elbląga.
      
       NIEDZIELA – 11 MAJA
       12.00 – Uroczysta msza św. w kościele w Świętym Gaju
       13.00 – IV Wojciechowy Przegląd Chórów (w kościele)
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • mam nadzieję, że nie będą o 6 rano nadawać przez te megafony żadnych kocopołów
  • popieram
  • pół godziny straciłem przez tę wyjącą bandę w drodze do Tropów. .. Następnym razem drogami dla pieszych, poproszę!
  • Jezus nakazał swoim uczniom, aby nie budować kościołów ( wtedy w Izraelu były synagogi gdzie kupczono wiarą - przepędził nawet handlarzy ). Idący za nim. .. " niech modli się po cichu w swoim kąciku w domu" i nie oddaje czci kapłanom, tylko Bogu. No ale po 2014 latach " manipulowania" przy nakazach Chrystusa, mamy to co mamy : Głodzia, Rydzyka, św. pamięci Jankowskiego, limuzyny, pedalstwo, przepych ( Licheń, światynia opatrzności Bożej, kościelny wyścig szczurów, otumanianie ludzi, którzy potem idąc nie na chwałę Boga, ale Jego urzędników ( w tym przypadku św. Wojciech, któremu Prusowie za zbeszczeszczenie miejsca modlitw ucięli głowę ), zapominają że nie można utrudniać innym życia. No polskie klechy ! Ja się zaraz za was wezmę. " Franciszek - Watykan " .
  • Jest takie odpowiednie powiedzenie dla powyższych komentarzy " Psy szczekają a karawana i tak idzie dalej" . Pozdrowienia dla Wszystkich uczestników pielgrzymki.
Reklama