UWAGA!

Plastyk z Gronowa w czołówce

Elbląg, Plastyk z Gronowa w czołówce

Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie opublikowało raport z przeglądów prac z rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów publicznych i niepublicznych szkół plastycznych w roku szkolnym 2013/14. Na czwartym miejscu wraz z ZPSP Kraków uplasowały się uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

O sukcesie uczennic klasy III Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym na Makroregionalnym Przeglądzie Szkół Plastycznych w Łomży już pisaliśmy. Pierwsze miejsce uczennicy i szkoły to ogromny sukces. Teraz przyszedł czas na podsumowania ogólnopolskie.
       Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie opublikowało raport z przeglądów prac z rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów publicznych i niepublicznych szkół plastycznych w roku szkolnym 2013/14.
       W przeglądach wzięło udział 46 publicznych i 7 szkół niepublicznych z uprawnieniami szkół publicznych. Prace uczniów oceniała komisja w składzie: Przewodniczący: prof. Maria Targońska ASP Gdańsk, prof. Wojciech Sęczawa – ASP Gdańsk, prof. Zofia Glazer – ASP Warszawa, prof. Jacek Dyrzyński – ASP Warszawa, prof. Jakub Łecki – ASP Kraków,
       prof. Jacek Jagielski – UA Poznań.
       Największą liczbę punktów w tym roku szkolnym zdobyli uczniowie ZSP Koszalin (81 pkt.). Tuż na nim ZSP Rzeszów 79,8 pkt. , ZSP Gdynia 79 pkt. Na czwartym miejscu wraz z ZPSP Kraków uplasowały się uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.  W raporcie CEA zwraca się uwagę na zdobycie czwartego miejsca przez LP w Gronowie Górnym, szkoły samorządowej, która dopiero od czterech lat bierze udział w przeglądach. Sukces szkoły to efekt ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli. Laureatka I miejsca Adriana Leszczyńska będzie uczestniczyć w etapie centralnym, którym jest kilkudniowy plener w Dłużewie. Tam będzie się starać o indeks uczelni artystycznych.
       Liceum Plastyczne w Gronowe Górnym utrzymuje bardzo wysoki poziom nauczania (w ubiegłym roku, w wyniku przeglądu uplasowało się na 6 miejscu w kraju). Uczniowie osiągają sukcesy zarówno w konkursach, jak i podczas obrony prac dyplomowych czy egzaminów maturalnych.
       Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć i bliżej poznać artystyczną kuźnię talentów zapraszamy na Dzień Otwarty w sobotę 24 maja w godzinach 10.00-14.00. Będzie można zobaczyć pracownie artystyczne, poznać specyfikę zajęć, nauczycieli i uczniów.
      
Dominika Lewicka-Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama