UWAGA!

Plener owocem współpracy

W Junoszynie trwa międzynarodowy plener polsko – rosyjski. W zajęciach uczestniczy grupa młodzieży z Liceum Plastycznego z Gronowa Górnego. Plener jest owocem współpracy pomiędzy Galerią EL, gronowskim liceum a Koledżem Artystycznym z rosyjskiego Soviecka (Tylży).

Adepci sztuki pod okiem profesjonalistów ( Zbyszka Opalewskiego, Aleksandry Matulewicz oraz Anny Safronowem) poznają tajniki

 

monotypii, uczy się podstaw rysunku i kompozycji. Dla uczniów polskich jest to pierwszy plener artystyczny, a zarazem doskonała okazja skonfrontowania swoich umiejętności.
     Plener jest też znakomitą okazją do poznania kultury naszych sąsiadów. Rosjanie zaprezentowali program artystyczny oraz układy choreograficzne tradycyjnych, ludowych tańców. Uczestnicy pleneru mają w planach zwiedzanie gdańskiej starówki oraz Zamku Krzyżackiego w Malborku.
     Plener potrwa do 26 września i zakończy się warsztatami dźwiękorzeźbienia. Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00, a poprowadzi je Krzysztof Topolski (Arszyn).
     
     Plener polsko-rosyjski jest częścią programu edukacyjnego Centrum Sztuki Galerii EL współfinansowanego z Programu Operacyjnego „Edukacja Kulturalna i upowszechnianie kultury" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama