UWAGA!

Po mistrzowski tytuł w Rummikub

 Elbląg, Pierwsze w tym roku spotkanie ligi Rummikub w Elblągu.
Pierwsze w tym roku spotkanie ligi Rummikub w Elblągu. Fot. Mariusz Gągalski

"To miasto Rummikubem stoi" - mówi Mariusz Gągalski z Klubu Gier Planszowych. W ten weekend odbędą się Mistrzostwa Polski, na które do Warszawy wybiera się ośmioosobowa ekipa z Elbląga.

- Jedzie wicemistrzyni Polski z 2018, mistrz Polski z 2019, mistrzyni Gdyni... - wymienia Mariusz Gągalski. Elbląg ma w Rummikub silną reprezentację. Entuzjasta planszówek dodaje, że w tej grze mimo wszystko każdy ma szansę na sukces, weterani i nowicjusze. - Gra jest w 70 proc. losowa, reszta to strategia - tłumaczy elblążanin.

W zeszłym roku "stacjonarne" mistrzostwa nie mogły się odbyć z powodu pandemii, w tym roku aż 74 osoby stawią się w stolicy, by 10 października powalczyć o tytuł mistrza Polski.

Zainteresowani Rummikubem i innymi grami mogą skontaktować się z Klubem Gier Planszowych na profilu "Planszówkowy Zawrót Głowy", który funkcjonuje na Facebooku i jest otwarty na kolejnych entuzjastów gier. W Elblągu funkcjonuje liga Rummikub, raz w miesiącu uczestnicy spotykają się, by rywalizować w sześciu partiach tej gry. W planach jest też uruchomienie osobnych rozgrywek dla młodszych uczestników.

Zasady Rummikub można poznać tutaj.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)