UWAGA!

Po pierwszą pomoc do młodzieży

 Elbląg, Zawody z pierwszej pomocy odbyły się w Parku Planty
Zawody z pierwszej pomocy odbyły się w Parku Planty (fot. Anna Dembińska)

O tym, że pierwsza pomoc jest bardzo ważna, wiedzą prawie wszyscy. Nie wszyscy jednak potrafią jej udzielić. Wzorem do naśladowania w tej dziedzinie mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zobacz zdjęcia.

Dziś (25 kwietnia) odbywały się rejonowe mistrzostwa pierwszej pomocy, organizowane przez elbląski Polski Czerwony Krzyż. W zawodach wzięło udział 11 elbląskich szkół, po jednej z Pasłęka i Braniewa. 5-osobowe zespoły musiały przejść sześć stacji, z których jedna była testem wiedzy teoretycznej, a pięć pozostałych – testem praktycznym.
       – W każdej z tych stacji były pozorowane wypadki z dwoma poszkodowanymi osobami – mówi Ewa Mikołajewska, kierownik oddziału rejonowego PCK w Elblągu. - Celem mistrzostw jest zweryfikowanie umiejętności młodzieży w zakresie udzielenia pomocy przedmedycznej. Grupy muszą umieć się zorganizować i udzielić pierwszej pomocy, ale także zadzwonić na pogotowie i przekazać niezbędne informacje.
       W ciągu roku szkolnego młodzież uczy się udzielać pierwszej pomocy. – Te mistrzostwa są sprawdzianem nabytych umiejętności – dodaje Ewa Mikołajewska.
       Pierwsze miejsce w zawodach zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, drugie – uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, a trzecie – młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Zwycięska drużyna weźmie udział w wojewódzkim etapie mistrzostw.
      
k

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama