UWAGA!

Po pracę do sądu

Maria Piór, była dyrektor Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Olsztynie chce wrócić do pracy. Do wydziału pracy olsztyńskiego sądu trafił pozew w tej sprawie.

Maria Piór została odwołana ze stanowiska w ubiegłym tygodniu przez prezes ZUS Aleksandrę Wiktorow. Otrzymała także wypowiedzenie z pracy. Oficjalnym powodem zwolnienia były nieprawidłowości wykryte w olszyńskim ZUS-ie podczas wewnętrznej kontroli. Marii Piór postawiono cztery zarzuty: m.in. nieterminowego podejmowania decyzji i nieprawidłowego naliczania odsetek. Ponieważ Maria Piór jest jednocześnie radną sejmiku województwa, sejmik musiał wyrazić zgodę na rozwiązanie z nią umowy o pracę. Radni pozwolenia nie dali. Mimo to, dyrektor Piór została zwolniona.
     Pozew Marii Piór przeciwko ZUS-owi trafił do olsztyńskiego sądu w poniedziałek. Była dyrektor chce zostać przywrócona do pracy.
     - Maria Piór stwierdziła w pozwie, że decyzja prezes Wiktorow była bezprawna ze względu na ochronę, jaką daje jej mandat radnej sejmiku - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w olsztyńskim sądzie.
     Nasz informator dodał, że są znane liczne przypadki orzeczeń Sądu Najwyższego, który uznawał za zgodne z prawem zwolnienie osób, mimo negatywnych opinii np. związków zawodowych czy rad. Działo się to jednak tylko w wypadkach wyjątkowych. Czy zatem zarzuty wobec Marii Piór są wypadkiem wyjątkowym? - na to pytanie będzie musiał znaleźć odpowiedź olsztyński sąd. Proces prawdopodobnie rozpocznie się dopiero w październiku.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Szczerze współczuję Pani Marii. Wyobrażam sobie jakie przechodzi cierpienia. Ten straszny ból pośladków oderwanych raptownie od stołka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2002-06-12)
 • Ale nikt już Marii Piór nie chce !!!
 • Szkoda,że odeszła z kierowniczego stanowiska pracy w wojewódzkich strukturach kolejna osoba (mądra i uczciwa) z Elbląga. Przyjdzie na to stanowisko jakiś tłumok, byleby z Olsztynkowa.
 • tylko się pióra posypały - kurrza stopa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lis kurnikowy(2002-06-12)
 • Baba z wozu - koniom lżej. Ochrona wynika tylko z działalności jako radnej , a nie z powodu złej pracy. Przegra jak drut. Rozprawa jest wyznaczona na pazdziernik , bo już tą radną nie będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  persona non grata(2002-06-13)
 • Myślę,że Andrzeja kiedyś ktoś oderwał od stołka
 • Szkoda ze pania Piór chroni mandat, a nie rozum i własne osiągnięcia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zulugula(2002-06-13)
 • Mam małe pytanie: nie znam osiągnięć P.Piór (no poza paroma mało przychylnymi plotkami i znaną mi nieformalnym dogadaniem się z P.dyr.Izby Skarbowej o/Elbląg - też mało przychylna dla obu Pań). Co takiego Pani Piór zrobiła (bądź nie zrobiła) że jest tak niezastąpiona jako szefowa O/Zus w Elblągu. Czy tak jak wszyscy wcześniej wspominali jedy co ma na swoją obronę to że wcześniej "dorwała się do żłoba" i żal go teraz opuścić? Naprawdę chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciek(2002-06-13)
 • W pewnych chwilach juz nie wiadomo czy to jeszcze komedia czy juz farsa...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2002-06-13)
 • Co znaczy "radni pozwolenia nie dali na zwolnienie p.Piór". Nie powinni nawet się w tym temacie wypowiadać. Albo człowiek nadaje sie na stanowisko - wtedy broni sie sam swoimi osiagnieciami, albo nie - wtedy powinno sie go zwolnić. może przy okazji trzeba przyjrzec się ukłdom R- p.P
Reklama