UWAGA!

Podsumowanie kampanii Hospicjum

Hospicjum św. Jerzego w Elblągu i Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego zakończyły kampanię „Hospicjum to też Życie”. Oto sprawozdanie z kampanii.

„7 października o godz. 18 do sali koncertowej Biblioteki Elbląskiej przybyło ok. 150 zaproszonych osób, w tym rodziny osierocone, pracownicy hospicjum, członkowie stowarzyszenia, psychologowie i pedagodzy z Elbląskich Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Program spotkania nawiązywał do tematu kampanii, czyli osierocenia i żałoby. Wystąpili: grupa teatralna działająca przy CKiWM Światowid pod opieką Pani Bożeny Sielewicz; prelegenci: Pani Bogumiła Salmonowicz - wykładowca PWSZ oraz ks. Artur Pius Woźniak, kapelan Hospicjum św. Jerzego oraz chór Cantata pod kierownictwem Waldemara Górskiego.
     W październiku odbyły się dwie kwesty na rzecz Hospicjum Elbląskiego. 7 października w hipermarkecie Kaufland wolontariusze, kwestując, zebrali 1339,22 zł. O celach kampanii informował przez mikrofon Pan Dariusz Bocian. Następna kwesta odbyła się 28 października w sklepach Vabavk i Leader Price, tam wolontariusze zebrali 2855,33 zł. Łącznie zebrano 4194,55 zł. Po odliczeniu kosztów, Stowarzyszenie będzie mogło przeznaczyć na zakup sprzętu dla Hospicjum 3 239,17 zł.
     W ramach kampanii odbyła się również Uroczysta Msza Święta Żałobna za zmarłych w naszym hospicjum, 4 listopada 2006 r. (w sobotę) o godz. 16 w kościele Wszystkich Świętych przy ul. Agrykola. Przybyło na nią ponad 150 osób.
     Cel kampanii został osiągnięty, włączyliśmy media i społeczeństwo naszego miasta w edukację o osieroceniu i żałobie. Pokazaliśmy, jak bardzo społeczeństwu potrzeba takiej chwili refleksji.
     Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za włączenie się w kolejną naszą akcję.
     Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do wszystkich Wolontariuszy, osób oraz firm, bez których nie udałoby się zorganizować tej kampanii. A są nimi: Pani Bogumiła Salmonowicz, Pan Dariusz Bocian, CKiWM Światowid, Vabank, Kaufland, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, Chór Cantata, Biblioteka Elbląska, Kwiaciarnia Limonka. Dziękujemy elbląskim mediom, firmie Insert, która podarowała oprogramowanie do księgowości Stowearzyszenia, dzięki któremu możemy rozliczać akcje. Serdecznie dziekujemy także Panu Ryszardowi Bielowi za udostępnienie zdjęć.”
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama