UWAGA!

Teraz ja - Poduszkowce

Elbląg, Poduszkowce

Są babcie i dziadkowie, którzy spędzają całe dnie na obserwowaniu innych ludzi przez okno.

Czynnikami, które sprawiają, że nasze miejsce zamieszkania jest mniej atrakcyjne, są wszelkie działania wandali. Denerwują nas też sąsiedzi słuchający głośną muzykę, właściciele zwierząt brudzących na klatce, pijąca młodzież pod trzepakiem.
     Dom to miejsce, gdzie powinniśmy się czuć bezpiecznie. Zaraz obok tego stawiamy „prywatność”. W tej kwestii poduszkowce przeszkadzają najbardziej.
     - Pamiętam, miałam taką sąsiadkę - mówi Marta. - Cały dzień pełniła dyżur, pilnując naszego osiedla. Jak każdy poduszkowiec, wiedziała o wszystkim. Na parapecie spisała numery rejestracyjne samochodów sąsiadów! Jako że sama prowadziła swój sklep, to podczas swej nieobecności w domu wzbogacała się o nowe ploteczki podczas pracy - z uśmiechem dodaje.
     Jedni oglądają telewizję, a inni obserwują świat, siedząc w oknie. Niektórzy są wścibscy, tak jak sąsiadka Marty. Jednakże są też osoby, które po prostu… lubią patrzeć na innych.
     - Moja babcia jest mądrą kobietą - opowiada Jurek - Na co dzień ma mnóstwo zajęć. Kiedyś powiedziała mi, że czasami lubi pooglądać przechodniów: „Wiesz, zawsze rano widzę rodziców odprowadzających swoje dzieci do przedszkola. Denerwuję się, kiedy widzę, że ktoś z nich może się spóźnić. Niekiedy zdarza się, że niektóre rodziny nie przyjdą. Wtedy martwię się, rozmyślając, że pewnie zachorowali. Stoję tak obok tego głupiego okna i śmieję się sama z siebie”.
     Będąc osobą dojrzałą, nadal można aktywnie uczestniczyć w życiu naszego miasta. To, że „minęło nam kilkadziesiąt wiosen” nie oznacza, że mamy z pośpiechem biec do okna. Większość ludzi izoluje się od innych, a jedynym kontaktem ze światem okazuje się wyjście do sklepu, kościoła albo przesiadywanie w oknie. Myślę, że warto spróbować coś zmienić w swoim życiu. Jak wiadomo, starość nie musi być szara. Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu realizuje projekt „ Same Plusy. Wolontariat 50+”. Jest on skierowany do osób, które skończyły 50 rok życia i chcą nadal ciekawie żyć. Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod numer 055 236 27 16. A może to my powinniśmy zachęcić do tego naszych bliskich: dziadków, sąsiadów, znajomych? Dlaczego nie!
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 70
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.5 10 32

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ich okno i gówno ci do tego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piston(2008-09-13)
 • Żenujący tekst
 • a ja się uśmiałem. .kiedyś tez mialem smieszna sytułacje
 • Poduszkowce Osiedlowe w skrócie PO - obserwuje Ratusz. Ciekawe kto z okienka się wychyli???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-09-13)
 • a Piston to chyba sam jest. .poduszkowcem xD chaha
 • poziom zrozumienia piszacych komentarze. .. dno wodorosty i metr mułu. .. czy wy nie widzicie ze to jest propozycja dla tych ludzi zeby sie nie izolowali ? ze organizuje sie dla nich cos gdzie moga sie spotkac i czuc sie potrzebni zamiast bezczynnie siedziec w domu ?. .. nie. .wy nie rozumiecie. .bo dla was caly swiat to viva, bowl i debilne tesxty w internecie
 • Te rozumiejący inaczej. Weż takiego zaciągnij gdziekolwiek mule bagienny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Podatnik na chamstwo urzędasów(2008-09-13)
 • zdziwilbys sie ile w tym roku jest zapisow na uniwesytet trzeciego wieku. .. i uwierz. .ze ludzie po 50 sa tam szczesliwi, maja jakies zajecia, czuja sie potrzebni. .. szczegolnie ze w ich wieku raczej do pracy nigdzie nie chca
 • Nie poduszkowce tylko społeczniaki
 • to jakaś pseudo reklama fundacji elbląg. żal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ..........(2008-09-13)
 • jak tam wixiarze z bowla? ile pix wcisneliscie? po ilu glowach skakano? impreza przednia byla? hahaha o przepraszam juz nie ma bowla jest "bezpieczny" klub osiedlowa 12 niby nowy a ochrona ta sama - pasjonaci skoków po głowach wixy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rubaszny Robert(2008-09-13)
 • Nie wiem czy aspekty winikające, swiadcza o walorze, tudziez poziomie danego jakby to powiedziec swojakiego postulatu. Bo ogolnie przyjete zasady nie trzymajace racji ewolucjonizmu nie pozwalaja, z tak owych przywar nasmiewac sie. Czy to ma czynic nas druga połowką tak oglegla? Czy raczej wszyscy mamy pogodzic sie z zgłebionym gdzies w zabrudzona atramentem z awinionu kartke papieru w linie? bo kratka zle sie kojarzy?, dlaczego pustka nie pokazuje tego symbolu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ademus(2008-09-13)
Reklama