UWAGA!

Podzielili na okręgi

Elbląg, W obrębie obwodu wyborczego nr 41 znalazł się nowy Skwer Ferdynada Schichaua
W obrębie obwodu wyborczego nr 41 znalazł się nowy Skwer Ferdynada Schichaua

Rada Miejska Elbląga, mimo sprzeciwu radnych prawicy, przyjęła uchwałę o podziale miasta na okręgi wyborcze. Za głosowało 24 radnych, przeciw 17.

Podczas zbliżających się wyborów samorządowych w Elblągu wybranych zostanie 25 radnych w pięciu okręgach wyborczych. Poprawki radnych prawicowych dotyczyły tego, aby nie dzielić mieszkańców tej samej ulicy na różne okręgi, bo będą głosować na różnych kandydatów.
     - Chcieliśmy po prostu uporządkować ulice, które zostały rozdzielone na poszczególne okręgi. W niektórych przypadkach rozgraniczono te okręgi środkiem jezdni! - mówi Jerzy Wilk, szef klubu radnych prawicy. - A interesy mieszkańców danej ulicy są raczej wspólne i właśnie oni powinni być w jednym okręgu, aby móc głosować na tych samych kandydatów, którzy później będą ich reprezentować w radzie.
     Prawicowi radni sugerowali, że trzeba zmienić projekt uchwały ponieważ np. mieszkańcy ulicy Browarnej znajdą się w dwóch różnych okręgach, mieszkańcy ulicy Królewieckiej w trzech, Kościuszki w dwóch, a ul. Płk. Dąbka aż w czterech okręgach. Obie poprawki proponowane przez radnych prawicy zostały odrzucone przez lewicową większość.
     Marek Gliszczyński uzasadniał, że projekt podziału na okręgi wyborcze został dokładnie przemyślany, precyzyjnie opracowany i takie rozwiązanie było najlepsze. Projekt uzyskał też pozytywną opinię członków komisji praworządności.
     - Całe ulice powinny być umieszczone w okręgach. Doszło do swoistego absurdu. Chodziło nam o to, aby to naprawić, ale się nie udało - dodał Wilk.
     Podczas dzisiejszej sesji wprowadzono jednocześnie zmiany stałych obwodów głosowania: w granicach 13 obwodu znalazła się ulica Wileńska, w granicach 41 – nowy Skwer Ferdynanda Schichaua, w 42 obwodzie zaś - Skwer Mariana Sawicza i Plac Solidarności.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Czy pan Wilk widział kiedyś mapę Elbląga? Jak wyobraża sobie, aby np. Królewiecka, która zaczyna się przy Browarnej na wysokości Alstomu, a kończy pod Milejewem, była jednym okręgiem wyborczym? To samo, choć w mniejszym stopniu dotyczy ulic płk. Dąbka i Browarnej... Jaki wspólny (związany z mieszkaniem przy tej samej ulicy) interes może mieć osoba mieszkająca koło WOKu z osobą mieszkającą 5 kilometrów na północ od szpitala wojewódzkiego? Jeśli już nasza kochana prawica chce zaznaczyć swoją obecność w mieście, to niech sobie wykupi reklamę: "Hej! My tu jesteśmy, i też byśmy porządzili!" Będzie to tańsze niż wygłupianie się na Radzie Miejskiej tylko po to, by zaznaczyć swoją obecność
  • A jak Alfiku mieszkam na Dąbka pod 62 to głosuję na tych z Okręgu nr III - Na Stoku, a jak pod 65, to już na tych z Zawady. Czy ty widziałeś mapę , którą pokazywano w Vektrze ?. Rysował ją jakiś pijany malarz albo cwaniak, który zna doskonale preferencje wyborcze mieszkańców Elbląga. Domyśl się kto nim był. Pozdrawiam
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    eseldowiec(2002-07-29)
Reklama