UWAGA!

Pogorzelcy z Kępek wołają o pomoc

Elbląg, Na zdjęciu widać rozmiar szkód spowodowanych wybuchem pożaru
Na zdjęciu widać rozmiar szkód spowodowanych wybuchem pożaru (fot. rp).

Na początku stycznia w artykule „Pożar budynku w Kępkach”  informowaliśmy o tragedii, która dotknęła czteroosobową rodzinę. Obecnie pogorzelcy szukają pomocy ludzi dobrej woli, nie byli ubezpieczeni.

Podczas wizyty w redakcji rodzina opowiedziała, jak wygląda ich sytuacja. Z ich relacji wynika, że straty są ogromne, gdyż spalił się doszczętnie dach, strych, instalacja i wyposażenie domu (co widać na zdjęciu obok). Jednym słowem, można powiedzieć, że pozostały tylko fundamenty i ściany. Straż Pożarna oszacowała straty na 250 tys. zł, co stanowi porównywalną cenę zakupu domu z rynku wtórnego. Sytuację pogarsza fakt, że budynek mieszkalny nie był ubezpieczony, a pomoc, jaka miała napłynąć od Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego i opieki społecznej, jeszcze nie dotarła.
       – Musi zostać stworzony projekt budowy dachu, ponieważ zniszczenia są tak duże, że dach nie kwalifikuje się do remontu. Potrzebujemy w związku z tym projektanta, który nieodpłatnie lub za symboliczną kwotę zrobi projekt. Prosimy również o pomoc finansową, żeby opłacić projektanta oraz materiały budowlane – powiedzieli podczas rozmowy Anna i Adam Jochen.
       Każdy, kto chce pomóc w jakikolwiek sposób, może skontaktować się bezpośrednio z rodziną poprzez ogłoszenie: https://www.portel.pl/ogloszenia.php?id_ogl=672582.
       Ta tragedia powinna być przestrogą dla wszystkich, którzy nie myślą o ubezpieczeniu domu czy mieszkania. Koszt kompleksowego ubezpieczenia jest niewielki w stosunku rocznym. Poza tym można rozłożyć go na dwie raty, co jest pewnym udogodnieniem. Jak się dowiedzieliśmy od Dariusza Piotrowicza, agenta ubezpieczeniowego ceny kompleksowego ubezpieczenie domu zaczynają się od ok. 200 zł w zależności od wartości budynku i stanu naszego portfela. Często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że to w gruncie rzeczy niewielkie pieniądze i nawet najniższe ubezpieczenie pozwoli nam spać spokojniej.
      
Agnieszka Jasionowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Cytuję : "a pomoc, jaka miała napłynąć od Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego i opieki społecznej, jeszcze nie dotarła. .. ." Nie dotarla? Jakoś nie jestem zdziwiony. .. .A nie mówilem ze urmistrz NDGd jest dobry w obiecywaniu - natomiast gorzej z wykonastwem. Obiecal pomoc bo to bylo medialne - potem na wiosne wyplaci 500 zł zapomogi i ponownie napisze w mediach wielkimi literami ze Burmistrz wspiera pogorzelców. Typowa kielbasa wyboracza - niesmaczna zreszta. .. .. Wiecie co ludzie - chyba jednak lepiej zmienic Burmistrza a tego wziasc za przyslowiowe "jaja" i rozliczyc z tego co zrobil a wlasciwie z tego czego nie zrobil.
 • Panie Burmistrzu - czekamy na realne dzialania i pomoc ludziom w tej sytuacji a nie stek nic nie znaczacych obietnic. My wyborcyrozlliczymy pana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborcy(2010-01-14)
 • A dlaczego nie byli ubezpieczeni? Kretyństwo!!!! Ubezpieczenie takiego domu kosztuje złotówkę dziennie. Na piwo jest, na ubezpieczenie nie ma i teraz wszyscy się złożą. Cimoszewicz miał rację i wielu się oburzyło. Trzeba się ubezpieczać i nie prosić o łaskę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  agenciura(2010-01-14)
 • za pozno rozwazac dlaczego nie byli - jest juz po fakcie i to nie zmienia postaci rzeczy ze zakichanym obowiazkiem wladz gminnych jest pomoc ktorej nie ma jak dotad. ..
 • Powiem tak jestem mieszkańcem NDG, pan burmistrz i pomoc społeczna to jedna ''klika, ,co dzije się z darami z Holandii które przechodzą pierwszy sort w świetlicy OSP następnie są wywożone w nieznanych kierunkach gdzie meble kafelki rowery sprzęt AGD itd itd itd wogóle BRAK SŁÓW jeden stos zrobić i spalić trzy wymienione instytucje, ale stare przysłowie mówi KRUK, KRUKOWI OKA NIEWYKOLE
 • Po co komu taka wladza? niech wspiera lepiej zoologie skoro nie potrafi wspierac ludzi i gminy. .. .
Reklama