UWAGA!

Pola Nadziei na Pl. Jagiellończyka

2010-04-23
Aktualizowany 2010-04-24 06:39
Elbląg, Pola Nadziei na Pl. Jagiellończyka
(fot. AD)

 W sobotę, 24 kwietnia, na Placu Kazimierza Jagiellończyka odbędzie się kolejna edycja festynu Pola Nadziei, który jest częścią obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Organizatorzy zapraszają od godziny 11.00.

 Akcja Pola Nadziei ma wymiar społeczny i edukacyjny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, ludzi dobrego serca, rośnie wśród nas świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy chorym i cierpiącym. Jesienią w ramach Pól Nadziei razem sadzimy żonkile, a wiosną młodzież włącza się w organizowanie i prowadzenie kwest. Te wydarzenia będą odbywać się w naszym mieście już po raz siódmy!
       Każdego roku w akcję angażuje się coraz więcej wolontariuszy. Zaczynaliśmy od stu ludzi dobrego serca, w tym roku pomaga nam blisko czterysta osób. Dziękujemy!
       Tegoroczną akcję rozpoczął konkurs Kartka Nadziei. Wpłynęły na niego dwieście pięćdziesiąt dwie prace przedszkolaków, uczniów i podopiecznych innych placówek. Jury nagrodziło aż trzydzieści trzy prace.
       Kolejna akcja, kwesta, była zaplanowana na 17 kwietnia w hipermarkecie Kaufland, ale postanowiliśmy ją odwołać z uwagi na żałobę narodową.
       Ale wszystko przed nami! 24 kwietnia, w sobotę, od godziny 9.00 będziemy ścinać żonkile, które zostaną rozdane przez wolontariuszy podczas kwesty w Kauflandzie i w innych miejscach. Między 11.00 a 13.00 na Placu Jagiellończyka trwać będzie festyn. Dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowanych atrakcyjnych zabawach edukacyjnych, konkursach z nagrodami. Będzie malowanie kredą, „tęczowa kręcona”, żywe warcaby, tor przeszkód zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a także konkursy edukacyjne oraz malowanie dziecięcych buzi, którego organizatorem jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA.
       Podczas festynu swój program wokalny zaprezentuje sekcja wokalna Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID oraz przedszkolaki.
       Wyróżnimy także zwycięzców konkursu Kartka Nadziei – zdobywczynią Grand Prix jest Dominika Bogdanowicz ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu. Pokonkursową wystawę prac zorganizujemy oczywiście w Światowidzie.
       W czasie imprezy proponujemy także relaksujący masaż, malowanie paznokci, pomiar ciśnienia krwi. Będą Państwo mogli obejrzeć pokaz ratownictwa, przygotowany przez uczniów Szkoły Policealnej „Medyk” im. J. Romanowskiej.
       Serdecznie zapraszamy wszystkich elblążan, tych młodszych i tych starszych, na Plac Jagiellończyka. Warto zauważyć, że ta akcja odbywa się na całym świecie!
       Organizatorzy: Hospicjum Świętego Jerzego, Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego, Centrum Spotkań Europejskich Światowid.
      
Anna Podhorodecka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama