UWAGA!

Policjanci czytają dzieciom

Elbląg, Policjant w przedszkolu - to początek akcji czytania bajek najmłodszym
Policjant w przedszkolu - to początek akcji czytania bajek najmłodszym (fot. KMP Elbląg)

Jak bezpiecznie pokonać ulicę i nie stać się ofiarą potrącenia - te oraz inne wiadomości przekazywał dzisiaj (8 kwietnia) przedszkolakom policjant elbląskiej drogówki. Akcja w przedszkolach to pomysł, który zrodził się z inspiracji akcją "Cała Polska czyta dzieciom".

Dzięki współpracy z pomorską fundacją WRÓĆ policjanci z Elbląga otrzymali dwie pozycje książkowe w kilkuset egzemplarzach: "Drogowy elementarz zajączka Frania" oraz "Franio i jego przyjaciele". Ich autorką jest elblążanka - Dorota Jasnoch.
       Pomysł aby zachęcać dzieci do zapamiętywania podstawowych zasad w ruchu drogowym poprzez czytanie w przedszkolach jest skuteczny. Został zaczerpnięty z akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Poprzez zabawę można zainteresować najmłodszych rzeczami najistotniejszymi dla nich samych - własnym bezpieczeństwem.
       Dzisiaj policjanci gościli w elbląskim przedszkolu nr 14 przy ulicy Bałuckiego. Dzieci chętnie rozmawiały o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały światełka odblaskowe i książki z bajkami.
       Jest to dopiero początek akcji. Policjanci chcą dotrzeć do wszystkich przedszkoli w Elblągu oraz na terenach wiejskich.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • mialem jak kiedys po astorii :)
  • Policjanci czytajom. .. Ci, którzy umiom to czytajom. .. :):):)
  • Dla dzieci w przedszkolu to naprawdę duża sprawa. A tych kilka nie budujących uwag to moglibyście sobie odpuścić. Pomyślcie co możecie zrobić dla otoczenia, albo w czym Wam trzeba pomóc, aby nie było takich uwag. .. ..
  • Czasem zadaje mi się, że żyję w czasach głębokiego komunizmu. .. Taka akcja jedynie potwierdza moje wrażenie. .. Zastanawiam się czy przypadkiem Policja nie powinna "robić swoje" a nie prowadzić tego typu akcje. Powinna zadbać o swój moralny wizerunek - stróżów prawa - których szanuje się za wartości, które prezentują. Dziś również pojawiają się dowcipy (podobnie jak w polskim komuniźmie) o "mądrości polskich policjantów"
Reklama