UWAGA!

Policjanci i dzieci

Elbląscy policjanci mają wspaniałych sojuszników w działaniach prewencyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci - informują elbląscy policjanci i przy okazji dziękują im wszystkim za wspólną, wakacyjną pracę.

„Podczas tegorocznych wakacji pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu wspólnie z policjantami odwiedzali najmłodszych elblążan wypoczywających na półkoloniach. Byliśmy na półkoloniach organizowanych przez Fundację Końskie Zdrowie, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, SM „Zakrzewo”.
       Podczas spotkań przeprowadzano konkursy, a także rozmawiano z najmłodszymi. Przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, placów zabaw, mówiono o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Fundatorem zestawów gier świetlicowych, piłek oraz przyborów niezbędnych do prac plastycznych dla organizatorów półkolonii oraz indywidualnych nagród dla uczestników konkursów był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
       Tegoroczna akcja letnia organizowana przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego miała formę tak zwanych stacji tematycznych. Jedną z takich stacji był „Przystanek Teatr”. Zajęcia odbywała się w Tatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Dzieci obejrzały spektakl pt. Bajki Samograjki. Po spektaklu aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat zachowania zasad bezpieczeństwa w domu, w kontaktach z nieznajomymi. Mogły również wygrać ciekawe nagrody odpowiadając na pytania zadawane przez pracownika WORD.
       Pracownicy WORD odwiedzili również nieletnich przebywających podczas wakacji w Policyjnej Izbie Dziecka. W rozmowie nieletni przyznali, że lepiej było by teraz leżeć na kocu przy basenie niż siedzieć w zamkniętych pomieszczeniach. Kierownik Policyjnej Izby Dziecka otrzymała od WORD zestaw gier świetlicowych oraz piłki i paletki do tenisa, by przebywającym w izbie nieletnim organizować zajęcia sportowo-świetlicowe podczas pobytu w placówce. Dyrekcji WORD dziękujemy za pomoc w uatrakcyjnieniu spotkań z dziećmi."
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama