UWAGA!

Policjanci na półkolonii

 Elbląg, Policjanci odwiedzili kolonistów odpoczywających w Kadynach
Policjanci odwiedzili kolonistów odpoczywających w Kadynach (fot. KMP Elbląg)

Trwają wakacje, a co za tym idzie czas, kiedy dzieci i młodzież spędzają coraz więcej wolnego czasu na dworze. Policjanci prewencji kryminalnej odwiedzają je na zorganizowanych formach letniego wypoczynku i rozmawiają o bezpiecznym zachowaniu się w czasie wolnym. Funkcjonariusze poruszają tematykę bezpieczeństwa m.in. w domu, na podwórku, nad wodą czy w lesie.

Policjanci prewencji kryminalnej wspólnie z przedstawicielami elbląskiego Sanepidu odwiedzili półkolonie w Kadynach zorganizowane przez Klub Jeździecki „Champion”. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i przestrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą je spotkać zarówno w domu, jak i na dworze.
       Policjanci informowali dzieci i młodzież o tym, jak postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa oraz co robić, aby samemu nie spowodować zagrożenia dla siebie i innych osób podczas letniego wypoczynku. Poruszana była tematyka bezpieczeństwa m.in. nad wodą czy w lesie.
       Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały ulotki informacyjne z poradami i numerami alarmowymi do Policji, Straży Pożarnej i na Pogotowie Ratunkowe. Podobne spotkania odbywać się będą do końca wakacji.
      
oprac. A na podst. info. KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama