UWAGA!

Półkolonia z żołnierzami

Dzieci i młodzież na półkoloniach ma niepowtarzalną okazję poznać od podszewki życie i specyfikę pracy żołnierza. Podczas wizyty w 13. Elbląskim Pułku Przeciwlotniczym goście mogą wszystkiego dotknąć, założyć hełmofon, zasiąść za sterami pojazdów, zajrzeć do radiostacji, nauczyć się trudnej sztuki celowania i poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Akcja „Stacja Żołnierz” z udziałem 13. Pułku Przeciwlotniczego potrwa do 5 sierpnia.

Młodzi goście zwiedzają Salę Tradycji, gdzie poznają historię powstania i tradycje jednostki, a także mogą zobaczyć jak funkcjonuje jednostka wojskowa na co dzień. - Największym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się możliwość poznania sprzętu wojskowego: wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz uzbrojenia znajdującego się na wyposażeniu jednostki – opowiada sierżant Sławomir Ruszczyński z 13. Pułku Przeciwlotniczego.

 


       - Goście mogą wszystkiego dotknąć, założyć hełmofon, zasiąść za sterami pojazdów, zajrzeć do radiostacji, nauczyć się trudnej sztuki celowania i poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Goście mogą zawsze zapytać o interesujące ich sprawy związane z wojskiem i sprzętem, a doświadczeni specjaliści 13 pułku udzielają odpowiedzi na wszystkie, nawet na te najtrudniejsze pytania.
       W klubie żołnierskim, dzieci i młodzież, korzystają z rożnego rodzaju gier i sprzętu rekreacyjnego. Podczas wizyty w 13 pułku Przeciwlotniczym koloniści poznają od podszewki życie i specyfikę pracy żołnierza. Akcja odbywa się w ramach półkolonii „Wakacje w Elblągu 2009”.
      

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To już chyba ostatnia okazja bo jak nam pułk zlikwidują to już dzieci taki sprzęt tylko na obrazkach zobaczą. Tak więc zapraszam, bo żołnierze na prawdę wkładają serce w takie spotkania żeby dzieci były zadowolone.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  red Eye(2009-07-21)
 • Niedługo aby zobaczyć żołnierzy i ich sprzęt trzeba będzie się 3 dni po mokradłach przedzierać, a dzieciom się będzie opowiadać historie o najlepszym pułku plot w Polsce i decyzji "kolegów z platformy". Pozdrawiam naszych, elbląskich żołnierzy.
 • polecam. kiedyś byłem opiekunem takich półkolonii i ta stacja była naprawdę udana. Dużo fajnego sprzętu i atrakcji. P. S. Prawie takie jak w "normalnym" wojsku. :))))). Jeszcze raz naprawdę polecam. Fajna zabawa.
 • Zwłaszcza komentarz dowódcy, że dzieci są lepsze w obsłudze działka p-lot niż zawodowi żołnierze :))))) oraz to że dziewczyny lepiej radziły sobie z naciąganiem sprężyny AK-74 niż chłopcy :))))).
 • Pieprzysz głupoty na temat na który nie masz zielonego pojęcia. Idź-zobacz. Sądząc po sposobie twojej wypowiedzi masz dalej umysł dziecka więc nie powinno być problemu, żeby cię wzięli ze sobą!!!
Reklama