UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Półzimowiska w elbląskich szkołach

 
Elbląg, Półzimowiska w elbląskich szkołach
fot. Michał Skroboszewski, arch. portel

W okresie od 22 stycznia do 2 lutego w naszym województwie będą trwały ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych elbląski samorząd oraz instytucje miejskie przygotowują bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Jedną z form wypoczynku są półzimowiska, organizowane w szkołach dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Karty na półzimowiska będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek 8 stycznia od godz. 8.

Półzimowiska będą organizowane w następujących szkołach:
       • Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Zajchowskiego 12,
       • Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Godlewskiego 1,
       • Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa 2,
       • Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Mickiewicza 41,
       • Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Korczaka 34,
       • Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Węgrowska 1,
       • Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy nr 1, ul. Kopernika 27.
      
       W każdej z ww. placówek organizowane będą dwa turnusy pięciodniowe:
       I turnus: 22.01.2018 r. – 26.01.2018 r.
       II turnus: 29.01.2018 r. – 02.02.2018 r.
      
       W zajęciach trwających od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie, będą mogły wziąć udział dzieci pozostające w tym czasie w Elblągu. Pod opieką wykwalifikowanej kadry spędzą ten czas w sposób aktywny oraz atrakcyjnie urozmaicony tematycznie.
      
       Rodzice uczniów, którzy są zainteresowani uczestnictwem swojego dziecka w półzimowisku, winni zgłosić się do szkoły, która organizuje wypoczynek w czasie tegorocznych ferii. W szkole tej otrzymają do wypełnienia kartę zgłoszenia dziecka na półzimowisko (będzie potrzebny Pesel dziecka).
      
       Karty na półzimowisko będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek 8 stycznia od godz. 8.
      
       Pełna odpłatność za turnus wynosi 90 zł od osoby (50 zł wyżywienie, 40 zł – dopłata do organizacji zajęć – transport, materiały edukacyjne, bilety wstępu itp.).
      
       Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Elblągu będzie organizatorem półzimowiska dla dzieci niepełnosprawnych kierowanych ze wszystkich elbląskich szkół (również dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i poruszające się na wózku).
      
       Jednocześnie informujemy, ze zgodnie z Uchwałą nr XXVII/780/2013 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 30 XII 2013 r. wprowadzającą na terenie Gminy Miasto Elbląg Program „Karta Dużej Rodziny” uczestnicy programu wnoszą opłatę tylko za wyżywienie (zwolnieni są z opłaty 40zł).
      
       W związku z dużym zainteresowaniem rodziców tą formą wypoczynku, zobowiązuje się opiekunów do zapisu dziecka tylko na jeden turnus, do jednej ze szkół organizującej półzimowisko. Jeżeli zostaną wolne miejsca, z drugiego turnusu będą mogły skorzystać również te dzieci, które uczestniczyły w I turnusie.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • w waszym województwie, bo to co jest to narzucona okupacja Elbląga - przez olsztyn. Złamano prawo a mianowicie -referendum było ważne gdzie opowiedziało się prawie 100% mieszkańców i powiedziało NIE z olsztynem.
 • No to już jest zdzierstwo i to w stosunku do dzieci - te opłaty. A ci co siedzą na stołkach za kolacyjki, obiadki i inne jadła i popitki też płacą.
 • W pozostałych szkołach dyżury nauczycieli za darmo, bo rodzice w pracy i nie mają co z dziećmi zrobić, dyrekcja wyznacza dyżury- jednak bez wyżywienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Kur-ator(2018-01-05)
Reklama