UWAGA!

Półzimowiska w elbląskich szkołach              

 Elbląg, Półzimowiska w elbląskich szkołach              
Fot. Pixabay

W okresie ferii zimowych (24 stycznia - 4 lutego), zostaną zorganizowane, w ścisłym reżimie sanitarnym, półzimowiska dla dzieci. Organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 16, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1.

W każdej z tych placówek organizowane będą dwa turnusy pięciodniowe:

 

I turnus: 24 stycznia – 28 stycznia

II turnus: 31 stycznia – 4 lutego

 

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci mieszkające w rodzinach zastępczych, rodzinach wielodzietnych, żyjące w trudnych warunkach materialnych.

Karty na półzimowisko będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek 11 stycznia od godziny 8.00. Rodzice uczniów, którzy są zainteresowani uczestnictwem swojego dziecka w półzimowiskach, powinni kontaktować się bezpośrednio ze szkołą, która organizuje wypoczynek w czasie ferii zimowych.

Pełna odpłatność za jeden turnus wynosi 200 zł od osoby (50 zł wyżywienie, 150 zł - dopłata do organizacji - transport, materiały papiernicze, bilety wstępu itp.). Dzieciom kierowanym przez ECUS - opłatę za wyżywienie pokrywa wymieniona instytucja.

Informujemy także, że zgodnie z Uchwałą nr XXVII/780/2013 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 30 XII 2013 r. wprowadzającą na terenie Gminy Miasto Elbląg program „Karta Dużej Rodziny”, uczestnicy programu wnoszą opłatę za jeden turnus - 50 zł za wyżywienie oraz 90 zł dopłaty do organizacji (zgodnie z zapisami uchwały- ulga z opłaty wnoszonej przez rodziców może wynieść do 30%).

Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze nr 1 i nr 2 w Elblągu będą organizatorem półzimowiska dla dzieci niepełnosprawnych kierowanych ze wszystkich elbląskich szkół (również dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i poruszających się na wózku) jak również dla dzieci zdrowych.

Zobowiązuje się opiekunów do zapisu dziecka na jeden turnus do jednej ze szkół organizującej półzimowisko. Jeżeli zostaną wolne miejsca z drugiego turnusu będą mogły skorzystać również te dzieci, które uczestniczyły w I turnusie.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nocleg i alko we własnym zakresie
  • Żal.
  • Mam 80 lat i kartę dużej rodziny. Skorzystam z karty, chociaż dzieci w wieku ok. 50 lat
  • a co z normalnymi dziećmi z normalnych rodzin? których oboje rodzice charują po 8h dziennie żeby mieć na spłatę wszystkich kredytów w tym za mieszkanie i auto, którzy normalnie płacą czynsz za mieszkanie i wszystkie media i którzy za chwile będą jeszcze bardziej okradani przez wolski niedowład przez podadki i składki z resztek pieniędzy jakie zostało na jedzenie? czy te dzieci są gorsze?? dla nich już nic nie można zorganizować? normalna rodzina będzie musiała stanąć przed dylematem czy zjeść obiad w restauracji czy zatrudnić opiekunkę do dziecka na czas ferii. o nas nikt nie myśli! z nas się tylko doi kasę dla nierobów z rządu i beneficjentów mopsu!!!
  • Dzieci rodzin nie zastępczych, nie wielodzietnych, a z tzw. rodzin normalnych, gdzie oboje rodzice pracują, mają babcie, dziadka na emeryturze, starsze rodzeństwo, które ma ferie, mają ciocie, wujków i rodziców, którzy w tym czasie mogą pracować zdalnie. Jeżeli stać było wziąć kredyt na dom, na samochód, na meble itp. to można wynająć na czas ferii opiekunkę albo zapłacić za jakieś zajęcia od rana do wieczora i po problemie. Po prostu -trzeba sobie radzić, a nie liczyć na organizację ferii przez szkoły. A może dziecko potrzebuje innej formy wypoczynku, np. bycia w ciszy w domu, w spokoju i w obecności rodzica czy babci.
  • Takiś pewny swego? Moje nie ma rodzeństwa, nie ma już dziadków, ciocie i wujki wyjechane za granicą, zdalnie żadne z nas nie może pracować i nie próbuj komuś układać życia jak nie znasz okoliczności. Stać na kredyt to już dla ciebie stać na opiekunke? Wiesz, że kredyt = comiesięczne zobowiązania finansowe wobec pewnych instytucji zwanych bankiem?
Reklama