UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Półzimowiska w elbląskich szkołach

 
Elbląg, Półzimowiska w elbląskich szkołach
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Od 23 stycznia do 3 lutego trwać będą w naszym województwie ferie zimowe. W tym okresie wzorem lat ubiegłych w wybranych elbląskich szkołach organizowane będą półzimowiska. Zapisy dzieci na tę formę wypoczynku odbędą się 9 stycznia od godz. 7.30 w szkołach, które są organizatorami półzimowisk.

Organizacji wypoczynku podjęły się następujące placówki:
       1. Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa 2
       2. Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Zajchowskiego 12
       3. Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Daszyńskiego 1
       4. Zespół Szkół nr 1 (SP11), ul. Korczaka 34
       5. Szkoła Podstawowa nr 19, ul. Urocza 4
       6. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1, ul. Kopernika 27
       7. Szkoła Podstawowa nr 23, ul. Słoneczna 14
      
       Dwa turnusy
       Oferta półzimowisk skierowana jest do uczniów klas I-VI szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg. Aby zwiększyć liczbę miejsc, w tym roku samorząd po wspólnych ustaleniach z kierownikami półzimowisk zdecydował, że każda ze szkół organizująca wypoczynek zimowy utworzy dwa turnusy pięciodniowe, co pozwoli zwiększyć dwukrotnie liczbę miejsc dla dzieci. Planuje się, że w półzimowiskach weźmie udział ponad 1 100 dzieci, w tym 137 skierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
      
       Zapisy

       Karty na półzimowisko będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek 9 stycznia od godz. 7.30. Pełna odpłatność w turnusie wynosi 90 zł od osoby (50 zł wyżywienie, 40 zł – dopłata do organizacji zajęć – transport, materiały edukacyjne, itp.). Koszty wyżywienia podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pokryte będą bezpośrednio z funduszy ośrodka. Uczestnicy programu „Karta Dużej Rodziny” wnoszą opłatę tylko za wyżywienie (zwolnione są z opłaty 40 zł).
      
       Atrakcje

       Zajęcia organizowane przez szkoły mają na celu zapewnić dzieciom ciekawy, różnorodny sposób spędzania czasu wolnego, dostosowany do wieku i zainteresowań. Pod opieką wychowawców stworzone będą odpowiednie warunki do czynnego wypoczynku i zabaw rekreacyjno – sportowych, także na świeżym powietrzu. Zaplanowano sporo wycieczek, m.in.: wyjazd do Gdańska do Ośrodka Kultury Morskiej czy Rodzinnego Parku Rozrywki, do Żuławskiego Parku Historycznego czy wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Ziołowy Dzbanek”.
       Dyrektorzy szkół przygotowali także szereg gier i zabaw w prowadzonych przez siebie placówkach. Dzieci będą mogły rozwijać swoje zainteresowania korzystając z różnego rodzaju zajęć sportowych, tanecznych, muzycznych, plastycznych, dostosowanych do grup wiekowych. We wszystkich placówkach duży nacisk położono na organizację zajęć sportowych, które uczą współzawodnictwa, pokonywania trudności oraz ukazują dzieciom, jak w bezpieczny sposób rozładować nadmiar energii. Organizatorzy przygotowali także szereg zabaw interakcyjnych, które będą miały na celu rozwijanie u dzieci zdolności psychosocjalnych, takich jak otwarte porozumiewanie się, podejmowanie decyzji, pomaganie innym czy rozwijanie samodzielności.
      
       Fundusze

       Na realizację wypoczynku zimowego w formie półzimowisk Departament Edukacji i Sportu UM pozyskał środki z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w wysokości 140 tys. zł.
      
       Co jeszcze przed nami?
       Prezydent Miasta ogłosił także konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych” z terminem rozstrzygnięcia do dnia 18 stycznia. Na ten cel przeznaczono z budżetu miasta kwotę 40 tys. zł.
      
       Jednocześnie informujemy, że na okres ferii zimowych przygotowywana jest również bogata oferta bezpłatnych zajęć ogólnodostępnych, organizowanych przez jednostki miejskie. Wzorem lat ubiegłych uczniowie szkół podstawowych w drugiej połowie stycznia otrzymają informatory z pełnym wykazem dostępnych zajęć.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama