UWAGA!

Półzimowiska w trzech elbląskich szkołach

Elbląg, Uczestnicy półzimowski wybiorą się na liczne wycieczki, m.in. do muzeum
Uczestnicy półzimowski wybiorą się na liczne wycieczki, m.in. do muzeum (fot. arch. PS)

Elbląski samorząd wzorem ubiegłych lat przygotował bogatą ofertę adresowaną do dzieci i młodzieży w okresie tegorocznych ferii zimowych, m.in. półzimowiska.

Podstawowym naszym celem organizowania wypoczynku w czasie ferii jest zaproponowanie atrakcyjnych zajęć, zapewnienie opieki w czasie nieobecności rodziców w domach, a także zapewnienie dzieciom ciepłego posiłku w ciągu dnia.
       Z półzimowisk skorzysta 340 uczniów. W zajęciach, trwających od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie, mogą wziąć udział dzieci pozostające w tym czasie w Elblągu. Oferujemy bardzo zróżnicowany program. Uczestnicy półzimowisk będą mogli brać udział w nauce tańca, licznych spacerach i wycieczkach – udadzą się m.in. do zajezdni Tramwajów Elbląskich, do Muzeum, na starówkę, do Zakładu Rehabilitacji (gdzie będą mogli skorzystać z wybranych ćwiczeń) czy do redakcji Telewizji Elbląskiej. Uzdolnieni artystycznie będą rozwijać swoje talenty plastyczne, aktorskie czy muzyczne. Nie zabraknie też zajęć sportowych i rekreacyjno-ruchowych, w tym na lodowisku w hali sportowej przy ul. Karowej.
       Półzimowiska zaplanowano w formie trzech dwutygodniowych turnusów, za ich organizację odpowiadają: Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Daszyńskiego 1, Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Mickiewicza 41 i Zespół Szkół nr 2 przy ul. Wyżynnej 3. Półzimowiska finansowane są ze środków miasta, rodzice wnoszą jedynie opłatę za wyżywienie w kwocie 80 zł (8 zł dziennie). W przypadku podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej opłata ta zostanie pokryta ze środków budżetowych.
       Dużą atrakcją będzie niewątpliwie wizyta w niedawno otwartym Experimentarium Elbląskim, gdzie dzieci pod kierunkiem instruktora będą konstruować swoje pierwsze roboty z klocków Lego oraz poznawać ciekawe zjawiska zachodzące w świecie przyrody dzięki nowoczesnym zestawom eksperymentalnym zgromadzonym w tym niezwykłym miejscu.
      
      
Joanna Urbaniak, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama