UWAGA!

Pomóż Kasi sięgnąć gwiazd

Elbląg, Pomóż Kasi sięgnąć gwiazd

Trzeciego wieczoru XIII Nocy Teatru i Poezji (w piątek 28 sierpnia) na Podzamczu, czyli dziedzińcu elbląskiego Muzeum, podczas koncertu laureatów festiwali piosenki poetyckiej odbędzie się kwesta na rzecz Kasi Kamudy.

„Koalicja 2009 - na rzecz Kasi” to akcja, w której uczestniczą organizacje i instytucje organizujące kampanię społeczną mająca na celu publiczną zbiórkę pieniędzy potrzebnych na rehabilitację młodej elblążanki, Katarzyny Kamudy. Kasia, uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, w wyniku porażenia prądem ma amputowaną prawą ręką, lewą powyżej łokcia oraz prawą nogę na wysokości stawu kolanowego. Szansą dla dziewczynki jest rehabilitacja i nowoczesne protezy - ich zakup to koszt rzędu 400 000 zł.
       - To kwota, z którą rodzina Kasi sama sobie nie poradzi, stąd zachęcamy państwa do wsparcia akcji - mówi Małgorzata Woźna z ESWiP-u. - Razem można więcej - wystarczy, by każdy z elblążan wrzucił do puszki 3 zł. Wystarczy tak niewiele, aby pomóc dziewczynie wrócić do normalnego życia.
       Przed wypadkiem Kasia uczyła się grać na wiolonczeli.
       - Nie było wątpliwości, że w wieczór, kiedy promujemy młode talenty, prezentujemy laureatów konkursów piosenki poetyckiej, musimy wesprzeć Kasię - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Nocy… - Muzyka jest dla niej całym światem, więc i my chcemy pomóc jej sięgnąć gwiazd.
       Podczas kwesty, jaka przeprowadzona zostanie po występie laureatów, usłyszeć będzie można recital w wykonaniu Tomasza Przyborowskiego, nauczyciela gry na wiolonczeli Kasi już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Będzie można także pooglądać gwiazdy.
       - Udostępnimy teleskop zakupiony przy jednym z projektów - mówi Magdalena Czarnocka, wiceprezes Stowarzyszenia „Jantar”. - Będzie można więc oglądać gwiazdy nie tylko na scenie, a przy tym pomóc Kasi.
      
      
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Tak. szkoda tylko, że nie mówi się dlaczego jest teraz tak jak jest. dziewczyna ma teraz takie życie z powodu własnej głupoty. Najpierw trzeba myśleć, a później robić. poza tym kto normalny wchodzi na słup wysokiego napięcia? a teraz robi się z niej biedną ofiarę i osobę, której koniecznie trzeba pomóc, a nie zauważa się dzieci naprawdę skrzywdzonych przez los, genetyczne choroby i pijanych kierowców. więcej takiej młodzieży to zbankrutujemy; ]
Reklama