UWAGA!

Ponad tysiąc osób skorzystało z doradcy emerytalnego

 Elbląg, Ponad tysiąc osób skorzystało z doradcy emerytalnego
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Tylko od poniedziałku setki klientów odwiedziło Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Liczba ta z dnia na dzień rośnie a to dzięki możliwości skorzystania z nowego rozwiązania, jakim jest doradca emerytalny.

Doradca emerytalny wyjaśni, jakie są zasady przyznawania emerytury, od czego zależy jej wysokość, pomoże skompletować i wypełnić wniosek, wyliczy na specjalnym kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanej emerytury, w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej.
       W naszym regionie jest 27 doradców emerytalnych, z czego 19 w Oddziale ZUS w Olsztynie i 8 w Oddziale ZUS w Elblągu. Tylko przez ostatnie dwa dni z porad doradcy emerytalnego skorzystało 1048 klientów, a 547 dokonało symulacji przyszłego świadczenia na kalkulatorze emerytalnym.
       Aby skorzystać z usług doradców emerytalnych, wystarczy podczas wizyty w placówce ZUS wybrać na biletomacie kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie usługę „Doradca emerytalny”. Osoby, które mają konto na Platformie Usług Elektronicznych, mogą zamówić obsługę u doradcy na konkretny dzień i godzinę, by niepotrzebnie nie czekać w kolejce. 
        Przypominamy: W październiku w życie wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można już składać 1 września.
      
Monika Górecka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Skorzystali z doradcy, czy z informacji, jakich im udzielił?Bo, przyznajmy, tytuł artykułu jest wielce dwuznaczny.
  • Niech rzeczni prasowy ZUS weźmie sie do roboty i prostuje wszystkie złe informacje na temat tej firmy, w szczególności ich pracowników którzy pracują za marne grosze, a niebawem jeszcze będą przekraczać godziny normatywne dla idei. 1700 zł po kilkunastu latach pracy.
  • jeżeli zarabiasz 1700 zł po kilkunastu latach, to jesteś zapewne słabym, słabo wykształconym pracownikiem. Może zamiast wylewać swoja frustracje na i tak okradanych przez ten urząd klientach, pora pomyśleć o zmianie pracy. Np. na kasie w biedrze zarobisz więcej a i awansować szybciej można.
Reklama