UWAGA!

Porozmawiaj ze swoim dzielnicowym

Elbląg, Podczas spotkania z dzielnicowym mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń
Podczas spotkania z dzielnicowym mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń (fot. KMP w Elblągu)

W poniedziałek 18 sierpnia ze swoim dzielnicowym porozmawiać będą mogli mieszkańcy ul. Malborskiej i okolicy. Policyjny namiot stanie przy sklepie „Biedronka”.

Elbląscy policjanci realizują program „Dzielnicowy ci pomoże”, który zakłada spotkania w plenerze. Rozstawiany jest wówczas namiot prewencyjny w różnych punktach miasta. Dyżurują w nim, oprócz dzielnicowego, funkcjonariusze prewencji, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, przedstawiciele zarządców budynków komunalnych, pracownicy socjalni.
     - Celem tych akcji jest między innymi poznanie dzielnicowego, podniesienie jego rangi na danym terenie, a także umożliwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z policją – wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Spotkania z mieszkańcami mają również na celu rozwiązywanie istniejących problemów na danym terenie, mobilizowanie lokalnych społeczności do tworzenia sąsiedzkiej współpracy, zmierzającej do zapobiegania przestępczości. W trakcie tych spotkań mieszkańcy mają możliwość uzyskania informacji, przekazania uwag na temat już zaistniałych i niepokojących ich zdarzeń. Włączenie do spotkań przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, zarządców budynków, jak i przedstawicieli MOPS, ma umożliwić społeczeństwu zgłaszanie uwag, w takich zagadnieniach, jak: lokalne problemy społeczne, zabezpieczenie mieszkań, piwnic oraz klatek schodowych przed intruzami.
     18 sierpnia policyjny namiot stanie przy sklepie „Biedronka” przy ul. Malborskiej. W godzinach od 13 do 15 będzie w nim dyżurował dzielnicowy rewiru I. Na pytania mieszkańców będą również odpowiadali przedstawiciele MOPS i Zarządu Budynków Komunalnych.
     Natomiast 20 sierpnia policyjny namiot ustawiony zostanie przy ulicy Królewieckiej (kompleks sklepów przy budynkach 205-209). W godzinach od 13 do 15 będzie dyżurował dzielnicowy II rewiru.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • "Mój" dzielnicowy (mieszkam na Zawadzie) jest bardzo nieprofesjonalny i ma lekceważący stosunek do swych obowiązków. Nie warto do niego przychodzić, więc ciekawe czy przypadkiem nie tacy sami są inni dzielnicowi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zawadzianka(2008-08-14)
 • Mój dzielnicowy był zainteresowany załatwieniem mojego syna bo ja zadarłem z policją z ich odłamem złodziejskim wrabiających naszych mieszkańców w kolizje. Kiedy zgłosiłem, o napaści na mnie na ul. Ogólnej 50 to olał tę sprawę. Patafian buraczany !!!!!
 • Kazdy dzielnicowy olewa sprawe!!! pochodzi po rejonie, pospisuje zuli i koniec zmiany, do domu i tak codziennie!!! Widze na nowowiejskiej jak pod kurczakiem siedza i pija a ten spisuje tylko! Mam sąsiada sprzedawce ktory jak widzi ze ktos nie idzie po pasaach to dzwoni i policja przyjezdza bo ma niebieska karte czy cos i na kazdy telefon sa u niego po pieciu minutach i dzielnicowy nawet na prosbe sasiadow nic z tym nie robi!!! A facet jak sprzedaje na policje tak sprzedaje!!
 • .. .a ja tam postaram się wpaść i zobaczyć czy to jeszcze milicjant czy już policjant - NIECH ŻYJĄ DELIKATESY "RADOŚĆ" - teraz dzika banda drze tam mordy rórwo, ,, i co, ,, i nic - komenda milicyjna śpi, czy CÓŚ :-)
 • Z dzielnicowym o ładzie i porządku, jak z księdzem o kobietach. cha, cha, cha
 • xDD, a może ten sprzedawczyk to były ormowiec? na pewno czuje ON potrzebę działań społecznych. Medale w szafie pleśnieją no to więc. .. .Chociaż to osiedle musi być pod specjalnym nadzorem. Większość to komunalni z trzeciego socjalistycznego pokolenia.
 • Byłem i niestety nikogo nie zastałem. Owszem pojawił się jeden umundurowany osobnik i po stwierdzeniu, że namiotu nie ma oddalił się bardzo sprawnie. Potem pojawiła się ekipa Telewizji Elblaskiej i ta postanowia chwilkę poczekać. I tak oto wyglądała kolejna sprawna akcja milicyjna zakończona niebywałem sukcesem :-(((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chciałem zapytać(2008-08-18)
 • .. .a może by tak zgłosić zaginięcie dzielnicowego ? Tak tylko gdzie to zgłosić ???
Reklama